خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی

ظرفیت: ۵۰ تن الی ۱۵۰۰ تن ورودی گوجه به خط تولید (در ۲۴ ساعت)

خط تولید رب صنعتی ساخت شرکت سیمرکو، با بهره‌گیری از طراحی تغلیظ کننده با تکنولوژی  MVR و DFF  جهت تولید رب، با کیفیت یکنواخت،  طراحی و اجرا می‌شود. این خط تولید قابلیت بهره‌برداری جهت تولید محصولات دیگری از قبیل کنسانتره میوه، سس کچاب ، رب انار و مربا  را در فصولی که دسترسی به گوجه ربی وجود ندارد، مهیا می‌سازد.

طراحی و ساخت خط تولید رب، در گروه صنعتی سیمرکو، با ظرفیت‌های 50، 300، 500، 800، 1000 و 1500 تن ورودی گوجه به خط تولید در 24 ساعت، صورت می‌گیرد.

خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی
خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی
خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی
  • خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی
  • خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی
  • خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی

مشخصات فنی

  • فضای مورد نیاز:  ۱۲۰۰ تا ۲۴۰۰ مترمربع
  • ظرفیت دیگ بخار: ۸ الی ۱۵ تن
  • برق مصرفی: ۳۲۶ الی ۴۲۰ کلیو وات در ساعت
  • مقدار گاز مصرفی: ۲۰۰ الی ۴۵۰ متر مکعب در ساعت
  • مقدار آب مصرفی: ۱۵۰ الی ۲۵۰ مترمکعب در ساعت
  • تعداد نیروی انسانی:  ۲۵ الی ۳۵ نفر

چیدمان ماشین آلات خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید رب گوجه فرنگی صنعتی

فرآیند تولید رب به‌روش صنعتی

تولید رب به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

۱. بخش تخلیه، شستشو و آبگیری

بخش تخلیه، شستشو و آبگیری شامل مراحلی است که طی آن گوجه فرنگی از کانال دریافت، خارج شده و با انجام فرآیندهای اولیه شامل شستشوی سه مرحله‌ای و جداسازی زائدات گوجه وارد قسمت خرد شدن و پیش‌پزی می‌شود. در این قسمت، گوجه‌های شسته‌شده، خرد می‌شوند و داخل دستگاه پر‌ی‌هیتر بسته به نوع بهره‌برداری خط تولید، به‌دوصورت هات‌بریک و کلدبریک پیش‌پزی شده و توسط دستگاه صافی توربو، پالپ و پوست از گوشت و آب گوجه جدا و به مخزن نگه‌داری آب گوجه هدایت می‌شود.

۲. بخش تغلیظ

فرآیند اصلی تولید رب در تمام کارخانجات تولید رب گوجه‌فرنگی در این مرحله انجام می‌شود که طی فرآیند تغلیظ، آب گوجه به رب گوجه تبدیل می‌گردد. فرآیند تغلیظ در کارخانجات خط تولید رب، توسط دو دستگاه بچ و کانتی‌نیوس انجام می‌شود. دستگاه بچ دارای یک مخزن دوجداره است که بخار آب داغ در آن جریان دارد و توسط همزنی که همواره در حال چرخش است، آب گوجه را به گردش در آورده تا در معرض حرارت غیر مستقیم تحت خلا، تغلیظ شود. دستگاه تغلیظ‌کننده کانتی‌نیوس از سیستم‌های DFF یا MVR (دو مرحله‌ای و سه‌ مرحله‌ای ) از تکنولوژی falling film برای تبدیل آب گوجه به رب استفاده می‌کند.  فرآیند تغلیظ در کانتی‌نیوس به‌صورت پیوسته و تحت خلا با دمایی کمتر 100 به جهت حفظ کیفیت، طی چندین مرحله پشت سر هم انجام می‌شود تا رب به غلظت مورد نیاز برسد.

۳. بخش بسته‌بندی

در بخش بسته‌بندی، رب گوجه به‌دست آمده از بخش تغلیظ، توسط دستگاه پاستوریزاتور به دمای 90 درجه رسانده می‌شود، که با این کار، ضمن انجام عمل پاستور کردن، شرایط لازم برای فرآیند پرکردن داغ  (دمای 80 درجه نیز فراهم می‌شود. در ادامه، رب داخل قوطی یا شیشه در اوزان مختلف به‌صورت داغ پر شده و بلافاصله توسط دستگاه درب‌بندی، فرآیند پلمپ قوطی فلزی و یا شیشه انجام می‌شود. دستگاه تونل پاستور جهت پاستوریزاسیون رب داخل قوطی یا شیشه بعد از عمل درب‌بندی به‌کار می‌رود. پس از آن توسط دستگاه جت‌پرینت اطلاعات تولید بر روی محصول چاپ شده و توسط دستگاه شیرینک پک بسته‌بندی نهایی چند تایی (شیرینگ) صورت می‌گیرد.

خط تولید رب صنعتی سیمرکو با ظرفیت ۵۰ الی ۱۵۰۰ تن ورودی گوجه در روز، در انواع کارگاهی ، صنعتی و اورهال‌شده با توجه به پارمترهایی از قبیل میزان سرمایه‌گذاری و تجربه کارفرما در زمینه تولید و داشتن بازخورد بازار طراحی و اجرا می‌شود. تولید رب گوجه به روش صنعتی شامل بخش‌های تخلیه و آبگیری گوجه، تغلیظ و بسته‌بندی می‌باشد.