خط تولید رب اسپتیک

ظرفیت: ۵۰ الی ۳۰۰ تن در روز

خط تولید رب اسپتیک ساخت شرکت سیمرکو با استفاده از ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک آماده‌سازی و تغلیظ، محصول رب گوجه را با حفظ رنگ‌دانه‌های اصلی مطابق با استانداردهای صادراتی تولید می‌نماید. محصول نهایی در خط تولید رب گوجه اسپتیک پس از فرآیند تغلیظ، در کیسه‌های اسپتیک (aseptic bag) بسته‌بندی می‌شود.

خط تولید رب اسپتیک سیمرکو با ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌شود.
خط تولید رب اسپتیک
 • خط تولید رب اسپتیک

clear_all مشخصات فنی

 • فضای مورد نیاز :  ۱۲۰۰ الی ۲۲۰۰ مترمربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۵ الی ۱۰ تن
 • برق مصرفی : ۱۸۰ الی ۲۸۰ کیلو وات
 • مقدار گاز مصرفی : ۱۵۰ الی ۳۲۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۲۵ الی ۱۰۰ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: بسته به نوع اتومات‌بودن یا نیمه‌اتومات بودن ماشین‌آلات از ۶نفر الی ۳۰ نفر

error_outline ویژگی‌ها

 • امکان تولید رب با استانداردهای صادراتی
 • قابلیت پخت در دمای 60
 • طراحی ماشین‌آلات مطابق با الزامات اداره کل نظارت بر صنایع غذایی
 • قابلیت اجرای اتوماسیون
 • دارای خط پرکن اسپتیک با سیستم اتوماسیون جهت پرکردن کیسه‌های اسپتکی به‌صورت کاملا اتوماتیک

لی‌اوت خط تولید رب اسپیتک

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید رب اسپتیک

خط تولید رب اسپتیک نوعی از خط تولید رب است که ضمن آنکه در آن تمام شیوه‌نامه‌های کلی خطوط تولید اسپتیک رعایت می‌گردد، با تمرکز بر بسته بندی جهت پر کردن رب در کیسه هایی به نام کیسه اسپتیک انجام می‌شود. جهت پر کردن محصول نهایی رب اسپتیک که معمولا ربی با غلظت بالا و درجه بریکس ۳۴ تا ۳۸ می‌باشد، از دستگاهی به نام پرکن اسپتیک استفاده می‌شود.

فرآیند تولید رب اسپتیک

تولید رب به روش اسپتیک شامل مراحل گوناگون است که در قالب 3 بخش کلی زیر انجام می‌شود:

۱. بخش تخلیه، شستشو و آبگیری

فرآیند آماده‌سازی در خط تولید رب اسپتیک به جهت حساسیتی که در تولید بهداشتی محصول نهایی وجود دارد باید به‌صورت کاملا اتوماتیک انجام شود. گوجه‌های ورودی به کارخانه پس از تخلیه در کانال شستشو، توسط یک بالابر به خط سورتینگ و شستشوی نهایی منتقل شده و سپس وارد دستگاه کراشر می‌شوند. گوجه‌های خردشده توسط کراشر به پری‌هیتر منتقل می‌شوند تا عمل پیش‌گرمایش روی آن‌ها صورت گرفته و دارای بافتی نرم شوند. در نهایت قطعات گوجه پیش‌پزی شده وارد دستگاه توربو می‌شوند تا ضمن جدا شدن پالپ و پوست، آب گوجه، صاف شده و آماده انتقال به بخش تغلیظ شود. آب گوجه پیش از فرآیند تغلیظ در مخزن استیل همزن‌داری با نام مخزن ذخیره آب گوجه، نگهداری می‌شود.

۲. بخش تغلیظ

بخش تغلیظ در خط تولید رب اسپتیک، قسمت اصلی کارخانه است که فرآیند تبخیر در آن انجام می‌شود. غلظت رب نهایی در محصول رب اسپتیک یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سنجش کیفیت رب بوده و باید دارای درجه بریکس حداقل 38 باشد. اپراتور تبخیر در این خط تولید، دستگاه کانتی‌نیوس است که با عملکردی مداوم، میزان غلظت رب را تا رسیدن به بریکس مورد نظر ادامه می‌دهد. فرآیند تبخیر در دستگاه کانتی‌نیوس تماما تحت خلا انجام شده و رب تغلیظ شده نهایی بدون آنکه در معرض هوا قرار گیرد مستقیما به بخش بسته‌بندی پمپاژ می‌شود.

۳. بخش بسته‌بندی

بسته‌بندی در خط تولید رب اسپتیک درون کیسه‌های مخصوصی با نام کیسه اسپتیک (Aseptic Bag) صورت می‌گیرد. کیسه‌ اسپتیک یکی از مدرن‌ترین روش‌های بسته‌بندی است که جهت نگهداری و حمل انواع رب و کنسانتره قابل استفاده خواهد بود. این کیسه‌ها، به‌دلیل دارا بودن طول عمر بالا (معمولا بیشتر از دو سال) و عدم نفوذپذیری در مقال هوا، گزینه مناسبی جهت نگهداری رب گوجه در طولانی‌مدت می‌باشند.  فرآیند پرکردن رب در کیسه‌های اسپتیک توسط دستگاه مخصوصی با نام پرکن اسپتیک (Filler Aseptic) انجام می‌شود. پرکن اسپتیک، دستگاهی تمام‌اتوماتیک با قابلیت کنترل PLC است که جهت پرکردن مایعات ویسکوز درون کیسه اسپتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرکن اسپتیک مجهز به سیستم لوله در لوله (Tube in Tube) می‌باشد، که موجب استریل شدن محصول نهایی می‌شود.

خط تولید رب اسپتیک ساخت شرکت سیمرکو شامل مراحل تولید و بسته‌بندی است که در آن کلیه فرآیندها مطابق ضوابط بهداشتی تولید رب اسپتیک انجام می‌شود.

[contact-form-7 id="4409"]