خط تولید رب گوجه فرنگی

انواع خط تولید رب گوجه فرنگی سیمرکو

خط تولید رب صنعتی سیمرکو

خط تولید رب صنعتی

خط تولید رب صنعتی شامل ماشین‌آلات سورتینگ و شستشو، کراشر گوجه، پری‌هیتر، صافی توربو، کانتی‌نیوس، پرکن، پاستوریزاتور، درب‌بند، تونل پاستور، جت‌پرینتر و شیرینک‌پک است که طی عملیاتی یکپارچه و اتوماتیک، گوجه خام را دریافت کرده و محصول تغلیظ‌شده رب گوجه را با درجه بریکس ۲۸ تا ۳۵ تولید می‌نماید.

خط تولید رب صنعتی
خط تولید رب اسپتیک سیمرکو

خط تولید رب اسپتیک

خط تولید رب اسپتیک ساخت شرکت سیمرکو با استفاده از ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک آماده‌سازی و تغلیظ، محصول رب گوجه را با حفظ رنگ‌دانه‌های اصلی مطابق با استانداردهای صادراتی تولید می‌نماید. محصول نهایی در خط تولید رب گوجه اسپتیک پس از فرآیند تغلیظ، در کیسه‌های اسپتیک (aseptic bag) بسته‌بندی می‌شود.

خط تولید رب اسپتیک
خط تولید رب فله سیمرکو

خط تولید رب فله

خط تولید رب فله با بهره‌گیری از ماشین‌آلات آماده‌سازی و تغلیظ عملیات تولید رب گوجه را انجام می‌دهد. تولید رب در این خط با درجه بریکس 35 تا 38 انجام شده و محصول نهایی در بشکه‌های مخصوص نگهداری رب فله ارائه می‌شود. ظرفیت دریافت گوجه خام در خط تولید رب فله بسته به ماشین‌آلات به‌کار گرفته شده از 20 تا 200 تن در روز متغیر خواهد بود.

خط تولید رب فله

خط تولید رب کارگاهی

خط تولید رب کارگاهی جهت تولید رب در مقیاس کم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. راه‌اندازی خط تولید رب گوجه‌فرنگی با حداقل سرمایه با استفاده از این خط و توسط ماشین‌آلات خردکن‌، آب‌گوجه‌گیر، بچ، پرکن و درب‌بند تک‌هد، میسر خواهد بود. مزیت اصلی این خط تولید، قابلیت اجرا در فضاهای کوچک است.

خط تولید رب کارگاهی

خط بسته‌بندی رب گوجه‌فرنگی

خط بسته‌بندی رب گوجه‌فرنگی ساخت شرکت سیمرکو دارای سیستم tube and tube پاستوریزاتور و تونل پاستور 3 مرحله‌ای تمام‌اتومات با قابلیت کنترل دما جهت یکنواخت‌سازی کیفیت محصول است که برای بسته‌بندی رب در شیشه یا قوطی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

خط بسته‌بندی رب گوجه‌فرنگی

فیلم خط تولید رب گوجه فرنگی

فیلم خط تولید رب گوجه فرنگی

خرید خط تولید رب گوجه‌فرنگی

استعلام قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی

قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود:

 • ظرفیت قطعی خط تولید: ظرفیت تولید که مشخص‌کننده نوع ماشین‌آلات است، مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت یک خط می‌باشد. به‌عنوان مثال در خطوط تولید رب گوجه‌فرنگی با ظرفیت بالا باید از دستگاه‌ تغلیظ‌کننده کانتی‌نیوس استفاده شود که هزینه‌های اولیه را  نسبت به تغلیظ کننده بچ که در خطوط با ظرفیت کمتر استفاده می‌شود، به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.
 • نوع متریال ماشین‌آلات: نوع متریالی که ماشین‌آلات بر اساس آن طراحی و ساخته می‌شوند، عامل مهم دیگری در تعین قیمت یک خط تولید می‌باشد. به‌عنوان مثال تونل پاستور ۱۸ متری که با استیل ضدزنگ ساخته می‌شود، به‌میزان قابل توجهی نسبت به تونل پاستور آهنی گرانتر خواهد بود.
 • نو و یا اورهال بودن: هزینه‌های تمام‌شده در خط تولید اورهال‌شده معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از خط تولید با ماشین‌آلات نو می‌باشد.
 • میزان اتوماسیون: اتومات یا نیمه‌اتومات یک خط تولید یکی  دیگر از عوامل تاثیر‌گذار در هزینه‌های سرمایه‌گذاری است. عموما افزایش اتوماسیون و حداقلی کردن نیروی انسانی، منجر به افزایش هزینه‌های ثابت اولیه و کاهش هزینه‌های جاری خواهد شد. 

راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی

راه‌اندازی خط تولید: از ایده اولیه تا تولید محصول نهایی

ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه‌فرنگی

خط تولید رب گوجه‌فرنگی به‌طورکلی شامل ۴ بخش اصلی است که عبارتند از:

گروه صنعتی سیمرکو، انواع مختلفی از خط تولید رب شامل خط تولید رب صنعتی، خط تولید رب کارگاهی، خط تولید رب فله‌ای، خط تولید رب اسپتیک و خط بسته‌بندی رب را طراحی و ارائه می‌نماید. ماشین‌آلات خط تولید رب با توجه به نوع و ظرفیت هر کدام از انواع خط تولید، تعیین می‌شوند.

مراحل احداث کارخانه رب گوجه‌فرنگی

ساخت یک کارخانه رب گوجه‌فرنگی شامل مراحلی است که باید به‌صورت گام‌به‌گام انجام شود تا در نهایت یک خط تولید، مورد بهره‌برداری قرار گیرد. برای راه‌اندازی یک کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی باید اقدامات زیر به‌ترتیب انجام شوند:

 1. تهیه طرح توجیهی تولید رب‌گوجه‌فرنگی
 2. اخذ جواز تاسیس از وزارت صنعت، معدن و تجارت
 3. مطالعات امکان‌سنجی و بررسی شرایط منطقه
 4. سوله‌سازی و انجام اقدامات زیربنایی و عمرانی
 5. تهیه ماشین‌آلات مورد نیاز
 6. نصب ماشین‌آلات با توجه به نقشه‌های جانمایی
 7. اخذ پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت
 8. تولید آزمایشی محصول
 9. اخذ پروانه بهره‌برداری بهداشتی از سازمان غذا و دارو
 10. اخذ پروانه مسئول فنی از سازمان غذا و دارو
 11. اخذ پروانه ساخت برای هر محصول
 12. تولید نهایی محصول
 13. اخذ علامت استاندارد از سازمان ملی استاندارد
 14. برندسازی و بازاریابی محصول

بهره‌برداری‌های رایج از خط تولید رب گوجه‌فرنگی

خط تولید رب گوجه‌فرنگی قابل بهره‌برداری در موارد زیر می‌باشد:

رب فله

رب فله

رب گوجه‌فرنگی در شیشه

رب گوجه‌فرنگی در شیشه

رب گوجه‌ دربسته‌بندی اسپتیک

رب گوجه‌ اسپتیک

کنسانتره گوجه‌فرنگی

سس کچاپ

سس کچاپ

سوالات متداول در زمینه راه‌اندازی خط تولید رب گوجه‌

کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که قصد راه‌اندازی خط تولید رب گوجه‌فرنگی را دارند، معمولا در مراحل اولیه تصمیم‌گیری با سوالاتی مواجه می‌شوند که پاسخ به آن‌ها، می‌تواند در انتخاب نهایی آن‌ها موثر باشد. شرکت سیمرکو با توجه به تجربیات فراوانی که در حوزه راه‌اندازی کارخانه رب گوجه‌فرنگی داشته‌ است، بخشی از رایج‌ترین این سوالات را گردآوری نموده تا راه‌گشای افرادی باشد که در جهت رونق بخشیدن به تولید ملی، همت گمارده‌اند.

پیشنهاد سیمرکو جهت راه‌اندازی خط تولید

گروه صنعتی سیمرکو ،سناریوهای گوناگون جهت اجرای خط تولید را با ماشین‌آلات نو یا اورهال‌شده در ظرفیت‌های صنعتی و کارگاهی ارائه می‌دهد. از آن‌جا که حالت‌های متعددی در اجرای خط تولید با ترکیب ماشین‌آلات گوناگون، به‌وجود می‌آید، انتخاب بهینه‌ترین گزینه، در جلسات توجیهی پیش از اجرای طرح، صورت می‌گیرد. جلسه توجیهی اولیه، جهت امکان‌سنجی و سنجش شرایط محل اجرای پروژه، در دفتر سیمرکو با حضور کارفرما و کادر فنی سیمرکو برگزار خواهد شد. جهت ارتباط با گروه صنعتی سیمرکو با دفتر مرکزی شرکت در تماس باشید.

 شرکت سیمرکو اقدامات صفر تا ۱۰۰ را برای راه‌اندازی خط تولید رب گوجه به صورت زیر انجام می‌دهد: