خط تولید ترشی انبه

ظرفیت: ۲ الی ۷ تن ورودی در روز

خط تولید ترشی انبه ساخت شرکت سیمرکو مجهز به ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک سورتینگ ، هسته‌گیر و قاچ‌کن می‌باشد که انبه را جهت فرآیند ترشی‌سازی آماده می‌نمایند. در این خط، تولید انواع ترشی، شوری و مربای انبه با فرمولاسیون‌های متنوع توسط دستگاه فرمولاسیون دومرحله‌ای امکان‌پذیر می‌باشد.

خط تولید ترشی انبه سیمرکو ، طراحی و ساخته‌شده با ماشین‌آلات تمام‌استیل در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی عرضه می‌گردد. ظرفیت ورودی انبه در خط تولید کارگاهی برابر با ۲ تن در روز و در خط تولید صنعتی برابر با ۷ تن در روز می‌باشد. در صورتی که تولید ترشی انبه با اهداف صادراتی از سمت کارفرما مد نظر باشد، توسعه این خط به لحاظ اجرای اتوماسیون کامل و افزایش ظرفیت تا ۱۴ تن ورودی انبه در روز ، امکان‌پذیر خواهد بود.

تولید ترشی انبه در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید ترشی انبه به روش صنعتی را در بخش توضیحات بیشتر در پایین همین صفحه مطالعه نمایید.

خط تولید ترشی انبه
 • خط تولید ترشی انبه

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۳۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱ الی ۳ تن
 • برق مصرفی :۳۷ الی ۶۴ کیلو وات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۲۸ الی ۹۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۴ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • طراحی و ساخته‌شده با ماشین‌آلات تمام استیل
 • قابلیت عرضه به صورت کارگاهی و صنعتی
 • قابلیت طراحی و ساخت با ماشین‌آلات نو یا اورهال‌شده بسته به سفارش کارفرما
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • ساخت کلیه قطعات سایشی ماشین‌آلاات توسط آلیاژهایی با سختی بالا و ضد سایش
 • قابلیت تجیهز به PLC و HMI با سیستم اعلام خطا و سیستم عیب یابی هوشمند

لی‌اوت خط تولید ترشیجات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید ترشی انبه

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید ترشی انبه

خط تولید ترشی انبه شامل فرآیندهای شستشو، سورتینگ، پوست‌گیری و سایر فرآیندهای عمومی تولید مربا و ترشی است که جهت تولید ترشی انبه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید ترشی انبه به شکل مکانیزه با کمترین نیاز به نیروی‌انسانی با بهره‌گیری از ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک در این خط، قابل اجرا می‌باشد.

فرآیند تولید ترشی انبه به‌روش صنعتی

تولید ترشی انبه به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

آماده کردن انبه جهت تولید ترشی شامل فرآیندهای سورتینگ، شستشو، جداکردن هسته و قاچ کردن می‌باشد. انبه مورد نیاز جهت ترشی‌سازی باید در مرحله‌ای از رسیدگی انتخاب شود که هنوز به‌طور کامل شیرین نشده باشد. انبه کاملا رسیده که دارای بافت نرم است، برای تولید ترشی مناسب نمی‌باشد. میوه‌های انبه به محض ورود به کارخانه در کانال‌های شستشو تخیله شده و سپس توسط بالابر به خط سورتینگ و شستشوی نهایی منتقل می‌شوند. پس از این مرحله، هسته‌های انبه توسط دستگاه مخصوص هسته‌گیر، از گوشت آن جدا شده و سپس توسط دستگاه قاچ‌کن، به قطعات مناسب جهت تولید ترشی، تقسیم می‌شود. در بخش دیگر آماده‌سازی، محلول مورد نیاز با توجه به نوع فرمول ساخت، توسط دستگاه فرمولاسیون، تهیه شده و به بخش تولید هدایت می‌شود.

۲. بخش تولید

در بخش تولید، قطعات انبه به روش حجمی در شیشه‌های از پیش استریل شده، پر شده و سپس محلول‌فرموله توسط دستگاه محلول‌ریز، بر روی آن‌ها ریخته می‌شود. در ادامه، شیشه‌ها توسط دستگاه درب‌بند شیشه، پلمپ شده و با عبور از تونل پاستور، طی سه مرحله دوش آب داغ، آب ولرم و آب سرد، عملیات پخت نهایی و پاستوریزاسون روی آن‌ها انجام می‌شود.

۳. بخش بسته‌بندی

محصول نهایی ترشی انبه که در ظروف شیشه‌ای پر شده است پس از عبور از تونل پاستوریزاتور و خشک شدن سطح خارجی، آماده بسته‌بندی نهایی خواهد بود. بسته‌بندی نهایی شامل غلاف‌زنی، لیبل‌زنی و شیرینک کردن می‌باشد که توسط ماشین‌آلات مربوطه انجام شده و بدین ترتیب محصول نهایی قابل عرضه به بازار می‌شود.