خط تولید ترشی سیر

ظرفیت: ۲ الی ۷ تن ورودی در روز

خط تولید ترشی سیر ساخت شرکت سیمرکو با بهره‌گیری از ماشین سورتینگ و شستشوی تمام‌اتوماتیک سیر و دستگاه فرمولاسیون تولید محلول ، جهت تولید سیر ترشی صنعتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. استفاده از سبزیجات مختلف در فرمولاسیون تولید ترشی سیر با به‌کارگیری ماشین‌آلات آماده‌سازی در این خط، میسر خواهد بود.

خط تولید ترشی سیر
 • خط تولید ترشی سیر

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۳۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱ الی ۳ تن
 • برق مصرفی :۳۷ الی ۶۴ کیلو وات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۲۸ الی ۹۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۴ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • طراحی و ساخته‌شده با ماشین‌آلات تمام استیل
 • قابلیت عرضه به صورت کارگاهی و صنعتی
 • قابلیت طراحی و ساخت با ماشین‌آلات نو یا اورهال‌شده بسته به سفارش کارفرما
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • ساخت کلیه قطعات سایشی ماشین‌آلاات توسط آلیاژهایی با سختی بالا و ضد سایش
 • قابلیت تجیهز به PLC و HMI با سیستم اعلام خطا و سیستم عیب یابی هوشمند

لی‌اوت خط تولید ترشیجات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید ترشی سیر

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید ترشی سیر

خط تولید ترشی سیر با بهره‌گیری از ماشین سورتینگ و شستشوی تمام‌اتوماتیک سیر و دستگاه فرمولاسیون تولید محلول، جهت تولید سیر ترشی صنعتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. استفاده از سبزیجات مختلف در فرمولاسیون تولید ترشی سیر با به‌کارگیری ماشین‌آلات شستشو و آماده‌سازی در این خط، میسر خواهد بود.

خط تولید ترشی سیر ساخت سیمرکو ، در انواع کارگاهی و صنعتی به‌ترتیب با ظرفیت تولید ۳۰۰۰ و ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۴۵۰ گرمی در روز، طراحی و اجرا می‌شود. اجرای این خط با ماشین‌آلات اورهال‌شده جهت کاهش هزینه‌های اولیه راه‌اندازی، امکان‌پذیر می‌باشد.

تولید ترشی سیر در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید سیر به روش صنعتی را در ادامه مطالعه نمایید.

فرآیند تولید سیر ترشی به‌روش صنعتی

تولید سیر ترشی به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

بخش آماده‌سازی در خط تولید ترشی سیر باید به‌گونه‌ای انجام شود که ضمن انجام شستشو و جداسازی، بافت اصلی حبه‌های سیر دچار تغییرشکل و لهیدگی نشوند. به این منظور، سیرها ابتدا در وان‌های استیل مخصوص، شستشو داده شده و سپس بر روی میزهای استیل قرار می‌گیرند. در این مرحله، بخش‌های غیرقابل استفاده سیر، اعم از قسمت‌های کپک‌زده و آلوده، توسط پرسنل تولید از خط خارج شوند. سیرهای سالم و مناسب جهت تولید ترشی، وارد دستگاه مخصوص پوست‌گیری می‌شوند تا عملیات پوست‌گیری و حبه‌کردن سیر انجام شود. سیرهای پوست‌گرفته و حبه‌شده در این مرحله آماده ارسال به بخش تولید خواهند بود.

به‌موازات آماده‌سازی مواد اولیه، بایستی آماده‌سازی محلول نیز صورت پذیرد. مواد مورد نیاز جهت ساخت محلول، شامل سرکه، نمک و مواد دیگری که بسته‌ به فرمولاسیون تولید، تعیین می‌شوند. این مواد، به مخزن دستگاه فرمولاسیون ریخته شده تا در این دستگاه، فرموله شوند. در نهایت، محلول فرموله‌شده در این بخش به دستگاه محلول‌ریز هدایت می‌شود.

۲. بخش تولید

بخش تولید شامل عملیات پرکردن، محلول‌ریزی، درب‌بند و پاستوریزاسیون است که به‌ ترتیب توسط دستگاه‌های پرکن حجمی، محلول‌ریز پنیوماتیک، درب‌بند شیشه و تونل ‌پاستوریزاتور انجام می‌شوند. شیشه‌های خالی پیش از فرآیند پرکن کردن باید کاملا استریل و خشک شده باشند. لازم به‌ذکر است که در خط تولید ترشی سیر، نیازی به استفاده از پاتیل در مرحله آماده‌سازی نبوده و فرآیند پخت نهایی به‌صورت همزمان با پاستوریزاتور در تونل پاستور انجام می‌شود. محصول نهایی  در این مرحله، که از تونل پاستوریزاتور خارج می‌شود، آماده ارسال به بخش بسته‌بندی خواهد بود.

۳. بخش بسته‌بندی

بخش بسته‌بندی شامل عملیات غلاف‌زنی روی شیشه، ثبت لیبل و شیرینک کردن  می‌باشد که به‌شکل‌ اتوماتیک توسط ماشین‌آلات مربوطه انجام شده و محصول نهایی ترشی سیر به‌صورت بسته‌های چندتایی شیشه عرضه می‌شود.