خط تولید ترشی بادمجان

ظرفیت: ۲ الی ۷ تن در روز

خط تولید ترشی بادمجان ساخت شرکت سیمرکو با استفاده از ماشین‌آلات فرآوری تمام‌اتوماتیک نظیر پوست‌گیر، چرخ گوشت و اسلایسر، مواد اولیه شامل بادمجان و سیر را جهت ترشی سازی آماده می‌نماید. تولید ترشی به‌صورت اسلایسی و یا لیته بادمجان با استفاده از این خط، امکان‌پذیر می‌باشد.

خط تولید ترشی بادمجان
 • خط تولید ترشی بادمجان

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۳۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱ الی ۳ تن
 • برق مصرفی :۳۷ الی ۶۴ کیلو وات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۲۸ الی ۹۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۴ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • طراحی و ساخته‌شده با ماشین‌آلات تمام استیل
 • قابلیت عرضه به صورت کارگاهی و صنعتی
 • قابلیت طراحی و ساخت با ماشین‌آلات نو یا اورهال‌شده بسته به سفارش کارفرما
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • ساخت کلیه قطعات سایشی ماشین‌آلاات توسط آلیاژهایی با سختی بالا و ضد سایش
 • قابلیت تجیهز به PLC و HMI با سیستم اعلام خطا و سیستم عیب یابی هوشمند

لی‌اوت خط تولید ترشیجات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید ترشی بادمجان

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید ترشی بادمجان

خط تولید ترشی بادمجان با بهره‌گیری از ماشین‌آلات فرآوری و آماده‌سازی تمام‌اتوماتیک، جهت تولید ترشی بادمجان به‌صورت اسلایس‌شده و یا لیته مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از فرمولاسیون‌های مختلف جهت تولید انواع مختلف ترشی بادمجان در این خط قابل انجام خواهد بود.

خط تولید ترشی بادمجان ساخت سیمرکو با سطوح مختلفی از میزان اتوماسیون بر حسب سفارش کارفرما، در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی طراحی و اجرا می‌شود. ظرفیت تولید ترشی در خط کارگاهی، ۳۰۰۰ عدد شیشه و در خط صنعتی، ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی در روز می‌باشد. خط تولید ترشی بادمجان در هر دو شکل کارگاهی و صنعتی قابلیت ساخت با ماشین‌آلات اورهال‌شده را جهت کاهش هزینه‌های‌ اولیه و تسریع در راه‌اندازی، خواهد داشت.

تولید ترشی بادمجان در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید ترشی بادمجان به روش صنعتی را درادامه مطالعه نمایید.

فرآیند تولید ترشی بادمجان به‌روش صنعتی

تولید ترشی بادجان به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

بخش آماده‌سازی در خط تولید ترشی بادمجان شامل مراحلی است که طی آن مواد اولیه اصلی جهت تولید محصول، آماده می‌شوند. مواد اولیه اصلی در این محصول، بادمجان و سیر می‌باشند که در این مرحله آماده‌سازی می‌شوند. سیر و بادمجان پس از عبور از کانال شستشو بر روی میز کار قرار می‌گیرند و توسط پرسنل تولید، جداسازی و دست‌چین می‌شوند. در ادامه، سیر و بادمجان توسط دستگاه‌های مخصوص، پوست‌گیری می‌شوند. بادمجان پس از پوست‌گیری، وارد دستگاه اسلایسر می‌شود تا به قطعاتی که مورد نیاز تولید ترشی است، قطعه‌قطعه شود.

در سمت دیگر خط تولید ترشی بادمجان، فرآیند فرموله کردن محلول انجام می‌شود. مواد مختلف از جمله سبزیجات معطر و ادویه همراه با نمک و سرکه، وارد دستگاه فرمولاسیون دو طبقه شده و در این دستگاه جهت تولید محصول، آماده می‌شوند. محلول فرموله شده در این بخش به دستگاه محلول‌ریز هدایت می‌شود.

۲. بخش تولید

فرآیندهای پرکردن، محلول‌ریزی، درب‌بندی و پاستوریزاسیون در بخش تولید انجام می‌شوند. روند انجام فرآیندهای تولید به این شکل است که شیشه‌های استریل شده از یک سمت و مواد آماده‌سازی شده از سمت دیگر به دستگاه پرکن منتقل می‌شوند تا عمل پرکردن به‌شکل حجمی انجام شود. این شیشه‌ها سپس به دستگاه محلول‌ریز منتقل می‌شوند تا از محلولی که طی مراحل قبل فرموله شده است، پر شوند. در ادامه، شیشه‌های حاوی بادمجان، سیر و محلول فرموله به دستگاه درب‌بند هدایت شده و در آنجا پلمپ می‌شوند. شیشه‌های پلمپ شده طی عبور از تونل پاستور دوشی طی سه مرحله دوش آب داغ، ولرم و سرد، پاستوریزه شده و به بخش بسته‌بندی هدایت می‌شوند.

۳. بخش بسته‌بندی

بخش بسته‌بندی خط تولید ترشی بادمجان شامل مراحل غلاف‌زنی، لیبل زنی و شیرینک است که به‌ترتیب توسط دستگاه‌های غلاف‌زن، لیبل‌زن و شیرینک‌پک انجام می‌شود.