خط تولید ترشی لیته

ظرفیت: ۲ الی ۷ تن ورودی در روز

خط تولید ترشی لیته ساخت شرکت سیمرکو با بهره‌گیری از ماشین‌آلاتی چون پوست‌گیر ، اکسترودر و پاتیل‌گردان ، مواد اولیه را جهت ترشی‌سازی آماده کرده و فرآیند تولید را با ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک پرکن پیستونی ، درب‌بند شیشه و تونل‌پاستور ، انجام می‌دهد. تولید ترشی لیته با مواد اولیه متنوع نظیر بادمجان، هویج، کلم و سیر همراه با چاشنی‌های گوناگون تندی و ترشی در این خط، امکان‌پذیر می‌باشد.

خط تولید ترشی لیته
 • خط تولید ترشی لیته

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۳۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱ الی ۳ تن
 • برق مصرفی :۳۷ الی ۶۴ کیلو وات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۲۸ الی ۹۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۴ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • طراحی و ساخته‌شده با ماشین‌آلات تمام استیل
 • قابلیت عرضه به صورت کارگاهی و صنعتی
 • قابلیت طراحی و ساخت با ماشین‌آلات نو یا اورهال‌شده بسته به سفارش کارفرما
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • ساخت کلیه قطعات سایشی ماشین‌آلاات توسط آلیاژهایی با سختی بالا و ضد سایش
 • قابلیت تجیهز به PLC و HMI با سیستم اعلام خطا و سیستم عیب یابی هوشمند

لی‌اوت خط تولید ترشیجات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید ترشی لیته

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید ترشی لیته

خط تولید ترشی لیته شامل فرآیندهای عمومی تولید ترشیجات است که با استفاده از ماشین چرخ‌گوشت صنعتی، مواد نهایی را به‌صورت چرخ‌شده ارائه می‌دهد. خط تولید ترشی لیته در ظرفیت‌‌های پایین، متوسط و بالا و در اشکال کارگاهی، نیمه‌اتوماتیک و تمام‌اتوماتیک قابل اجرا می‌باشد.

خط تولید ترشی لیته سیمرکو ، بسته به سفارش کارفرما با ماشین‌آلات نو و اورهال‌شده ، در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی عرضه می‌گردد. این خط، در ظرفیت کارگاهی، قابلیت دریافت ۲ تن مواد اولیه و در نوع صنعتی، ظرفیت دریافت ۷ تن مواد اولیه در روز را دارا می‌باشد، که به ترتیب ۳۰۰۰ عدد و ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی ترشی لیته را تولید می‌نماید.

تولید ترشی لیته در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید ترشی لیته به روش صنعتی را درادامه مطالعه نمایید.

فرآیند تولید ترشی لیته به‌روش صنعتی

تولید ترشی لیته به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

مواد لازم جهت تولید ترشی لیته شامل بادمجان، هویج، کلم و سیر در نخستین مرحله آماده‌سازی، وارد کانال شستشو شده و در آن‌جا توسط مکانسیم فشار آب و حباب‌ساز شسته می‌شوند. این مواد پس از شستشو بر روی میز کار گرفته و توسط پرسنل تولید، دست‌چین می‌شوند. بادمجان و هویج پس از انجام مراحل شستشو و جداسازی، وارد دستگاه پوست‌گیر می‌شوند. دستگاه پوست‌گیر با عملکرد سایشی، ضمن قرار دادن مواد در معرض بخار آب، فرآیند پوست‌گیری را انجام می‌دهد. بادمجان و هویج پس از طی مرحله پوست‌گیری، همراه با بقیه مواد و ادویه لازم، درون دستگاه اکسترودر ریخته میشوند. دستگاه اکسترودر یا میکسر دستگاهی است که عمل اختلاط و چرخ کردن مواد را انجام می‌دهد. موادی که در این مرحله چرخ می‌شوند، مخلوط یکنواختی را تشکیل می‌دهند که پس از پخت اولیه درون پاتیل‌گردان، آماده انتقال به بخش تولید می‌باشد.

۲. بخش تولید

بخش تولید شامل مراحل پرکردن، پاستور کردن و درب‌بندی می‌باشد. شیشه‌هایی که جهت پرکردن محصول در نظر گرفته شده‌اند، ابتدا گرما داده شده و سپس شسته و خشک می‌شوند. شیشه‌های آماده شده از یک سمت و مواد مخلوط شده از سمت دیگر به دستگاه پرکن هدایت می‌شوند تا عمل پرکردن صورت گیرد. فرآیند پرکردن در خط تولید ترشی لیته توسط دستگاه پرکن پیستونی انجام می‌شود. شیشه‌های پر شده از محصول، پس از خروج از پرکن به دستگاه درب‌بند شیشه هدایت می‌شوند تا عمل پلمپ درب توسط این دستگاه انجام شود. پس از درب‌بندی، شیشه‌های محصول با عبور از تونل پاستور به بخش بسته‌بندی هدایت می‌شوند.

۳. بخش بسته‌بندی

بخش بسته‌بندی شامل فرآیندهای غلاف‌زنی، لیبل‌زنی و شیرینک است که توسط ماشین‌آلات مربوطه به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود. شیشه‌های حاوی ترشی لیته پس از بسته‌بندی نهایی، به‌شکل پک‌های چندتایی قابل عرضه به بازار می‌باشند.