خط تولید ترشی و شوریجات

انواع خط تولید ترشی و شوریجات سیمرکو

خط تولید خیارشور سیمرکو

خط تولید خیارشور

خط تولید خیارشور ساخت شرکت سیمرکو، در دو نوع خط تولید خیارشور صنعتی و خط تولید خیارشور کارگاهی، جهت تولید و بسته‌بندی خیارشور در شیشه یا حلب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این خط، جهت تولید محصولاتی نظیر خیارشور نول، خیارشور ممتاز، خیارشور ویژه و خیارشور سوپر ویژه، قابل استفاده خواهد بود.

خط تولید خیارشور
خط تولید ترشی مخلوط سیمرکو

خط تولید ترشی مخلوط

خط تولید ترشی مخلوط ساخت شرکت سیمرکو با بهره‌مندی از ماشین‌آلات فرآوری گوناگون نظیر اسلایسر، دم‌گیر و پوست‌گیر صنعتی، جهت تولید ترشی با طیف وسیعی از میوه و سبزیجات گوناگون، قابل بهره‌برداری می‌باشد. این خط، همچنین مجهز به دستگاه فرمولاسیون دو مرحله‌ای است که امکان تولید چاشی‌های مختلف ترشی، تندی و شوری را فراهم می‌نماید.

خط تولید ترشی مخلوط

خط تولید ترشی لیته

خط تولید ترشی لیته ساخت شرکت سیمرکو با بهره‌گیری از ماشین‌آلاتی چون پوست‌گیر، اکسترودر و پاتیل‌گردان، مواد اولیه را جهت ترشی‌سازی آماده کرده و فرآیند تولید را با ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک پرکن پیستونی، درب‌بند شیشه و تونل‌پاستور، انجام می‌دهد. تولید ترشی لیته با مواد اولیه متنوع نظیر بادمجان، هویج، کلم و سیر همراه با چاشنی‌های گوناگون تندی و ترشی در این خط، امکان‌پذیر می‌باشد.

خط تولید ترشی لیته

خط تولید ترشی سیر

خط تولید ترشی سیر با بهره‌گیری از ماشین سورتینگ و شستشوی تمام‌اتوماتیک سیر و دستگاه فرمولاسیون تولید محلول، جهت تولید سیر ترشی صنعتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. استفاده از سبزیجات مختلف در فرمولاسیون تولید ترشی سیر با به‌کارگیری ماشین‌آلات شستشو و آماده‌سازی در این خط، میسر خواهد بود.

خط تولید ترشی سیر
خط تولید ترشی بادمجان سیمرکو

خط تولید ترشی بادمجان

خط تولید ترشی بادمجان ساخت شرکت سیمرکو با استفاده از ماشین‌آلات فرآوری تمام‌اتوماتیک نظیر پوست‌گیر، چرخ گوشت و اسلایسر، مواد اولیه شامل بادمجان و سیر را جهت ترشی سازی آماده می‌نماید. تولید ترشی به‌صورت اسلایسی و یا لیته بادمجان با استفاده از این خط، امکان‌پذیر می‌باشد.

خط تولید ترشی بادمجان
خط تولید ترشی انبه سیمرکو

خط تولید ترشی انبه

خط تولید ترشی انبه ساخت شرکت سیمرکو مجهز به ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک سورتینگ، هسته‌گیر و قاچ‌کن می‌باشد که انبه را جهت فرآیند ترشی‌سازی آماده می‌نمایند. در این خط، تولید انواع ترشی، شوری و مربای انبه با فرمولاسیون‌های متنوع توسط دستگاه فرمولاسیون دومرحله‌ای امکان‌پذیر می‌باشد.

خط تولید ترشی انبه

فیلم خط تولید ترشی و شوریجات

فیلم خط تولید ترشی و شوریجات

قیمت خط تولید ترشی و شوریجات

 

خرید خط تولید ترشیجات

استعلام قیمت خط تولید ترشیجات

قیمت خط تولید ترشیجات با توجه به نوع اجرای خانگی، کارگاهی، صنعتی و تمام اتوماتیک، متغیر خواهد بود. خط تولید ترشیجات و شوریجات در حالت کلی نسبت به خطوط تولید محصولات کنسروی دیگر از قیمت پایینتری در طراحی و اجرا برخوردار است و معمولا جز خطوط تولید ارزان قیمت طبقه‌بندی می‌شود.

جهت استعلام از آخرین قیمت خط تولید ترشیجات و شوریجات با بخش فروش گروه صنعتی سیمرکو تماس حاصل نمایید.

راه‌اندازی خط تولید ترشی و شوریجات

راه‌اندازی خط تولید: از ایده اولیه تا تولید محصول نهایی

ماشین‌آلات خط تولید ترشی و شوریجات

خط تولید ترشیجات شامل بخش‌های زیر است:

بهره‌برداری‌های رایج از خط تولید ترشی و شوریجات

رایج‌ترین انواع بهره‌برداری از خط تولید ترشیجات و شوریجات عبارتند از؛

خیار شور

خیار شور

 کنسرو زیتون

کنسرو زیتون

ترشی مخلوط

ترشی مخلوط

ترشی انبه

ترشی انبه

ترشی سیر

ترشی سیر

سوالات متداول در زمینه راه‌اندازی خط تولید ترشی و شوریجات

فرآیندهای ترشی و شوری کردن، از گذشته‌های دور، همواره به‌عنوان یکی از راه‌حل‌های مناسب جهت نگهداری مواد غذایی در طولانی مدت بوده است. امروزه، با به‌کارگیری چنین تکنیک‌های به شکل صنعتی، علاوه بر تولید محصولاتی با ماندگاری بالا، می‌توان تولیداتی را با ارزش غذایی بالا عرضه نمود. چنین روش‌هایی به‌ویژه در مناطقی که دسترسی مناسب به مواد اولیه‌ای مثل خیار، بادمجان و زیتون وجود داشته باشد، می‌تواند ارزش افزوده بالایی را ایجاد نماید.

ایده‌های سرمایه‌گذاری در زمینه راه‌اندازی خط تولید ترشی و شوریجات چنانچه با مطالعات امکان‌سنجی مناسبی همراه باشد، نتایج پرباری را به ارمغان خواهد آورد. گروه صنعتی سیمرکو، در راستای اقدامات صفر تا صد راه‌اندازی کارخانه، سعی بر آن دارد تا با حمایت از کارآفرینانی که پای در این عرصه نهاده‌اند، مسیر تولید را برای آنان هموارتر نماید. با همین هدف، در ادامه، پاسخ به به برخی از سوالات متداولی که افراد مختلف طی تعاملات چندین ساله با سیمرکو، مطرح کرده‌اند، ارائه می‌شود.

از خط تولید کنسرو ترشی و شوریجات چه‌ نوع بهره‌برداری‌هایی را می‌توان به‌عمل آورد؟

خط تولید ترشی و شوریجات عمدتا در تولید محصولاتی از قبیل ترشی مخلوط، ترشی لیته، خیارشور و کنسرو زیتون مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. از آنجا که فرآیندهای ترشی و شوری ساختن بیشتر مواد تقریبا یکسان است و تنها در مرحله آماده‌سازی تفاوت اندکی دارند، با اضافه کردن برخی ماشین‌آلات، امکان بهره‌برداری‌های متنوع از یک خط تولید امکان‌پذایر خواهد بود.

ظرفیت تولید محصول در خط تولید ترشی و شوریجات، چه میزان است؟

گروه صنعتی سیمرکو، طراحی و ساخت ماشین‌آلات را با توجه به ظرفیت‌سنجی انجام شده متناسب با نیاز کارفرمایان انجام می‌دهد. در این راستا، خط تولید ترشیجات و شوریجات با توجه به اولویت‌های کارفرما، معمولا در دو تیپ کارگاهی و صنعتی اجرا می‌شود. ظرفیت تولید محصول در خط تولید کارگاهی ۳۰۰۰ عدد شیشه و در خط تولید صنعتی، معادل ۱۲۰۰۰ عدد شیشه ۷۵۰ گرمی در هر روز کاری می‌باشد. قابل ذکر است که ظرفیت‌های تولید، در هر زمان از فرآیند تولید محصول، متناسب با نیاز کارفرمایان قابل ارتقا خواهد بود.

برای اجرای کارگاه ترشی‌سازی و خط تولید ترشی صنعتی چقدر فضا مورد نیاز است؟

برای خط تولید ترشیجات در مقیاس کارگاهی، معمولا سالنی با مساحت ۶۰۰ الی ۸۰۰ مترمربع کفایت خواهد کرد. در حالیکه، برای پیاده‌سازی ماشین‌آلات خط تولید ترشی در مقیاس صنعتی به سوله‌ای با متراژ حداقل ۱۲۰۰ مترمربع نیاز خواهد بود.

وضعیت بازار داخلی و خارجی محصولات ترشیجات، چگونه است؟

انواع محصولات ترشی از قبلی ترشی لیته، ترشی مخلوط، زیتون و خیار شور دارای بازار خوبی در داخل کشور می‌باشند. با این حال تاکنون، زمینه صادراتی این محصول به‌جز در موارد معدودی چندان مصاعد نبوده است. اگر تولید محصول با اهداف صادراتی انجام شود، لازم است تا تغییراتی در فرمولاسیون تولید اعمال شود تا با ذائقه غالب کشورهای هدف هماهنگ شود. شرکت سیمرکو، با شناختی که از تعامل با کشورهای همسایه ایران به‌ویژه کشورهای افغانستان، روسیه، امارات و عراق به دست آورده است، فرمولاسیون‌های متناسب با ذائقه هر منطقه را در اختیار تولیدکنندگان ایرانی قرار می‌دهد.

گروه صنعتی سیمرکو تا کنون چندین پروژه را در ارتباط با راه‌اندازی خط تولید خیارشور، خط تولید زیتون و انواع خط تولید ترشی به‌ بهره‌برداری رسانده است. سیمرکو علاوه بر طراحی و ساخت ماشین‌آلات خط تولید ترشیجات در زمینه‌های نظیر ارائه طرح توجیهی، فرمولاسیون تولید و بازاریابی این محصول، توسط شرکت‌های همکار، مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌دهد.