خط تولید کنسرو کله پاچه

ظرفیت: ۱۵ الی ۲۴ هزار قوطی در روز

خط تولید کنسرو کله‌پاچه ساخت شرکت سیمرکو، با بهره‌گیری از ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی، جهت تولید و بسته‌بندی کنسرو کله‌پاچه، کنسرو سیرابی و کنسرو گوشت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. خط اتومات کنسرو کله‌پاچه ساخته شده با ماشین‌آلات تمام‌استیل شرایط لازم جهت اخذ مجوزهای بهداشتی تولید کنسرو گوشتی را دارا می‌باشد.

خط تولید کنسرو کله پاچه
 • خط تولید کنسرو کله پاچه

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۱۵۰۰۰ الی ۲۴۰۰۰ قوطی  ۲۰۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۲ الی ۳ تن
 • برق مصرفی :۲۶ الی ۳۳ کیلووات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۶۰ الی ۹۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۲ الی ۲۵ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۵ الی ۱۲ نفر

 • قابل اجرا در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی
 • تسهیل در اخذ مجوزهای بهداشتی با بهره‌گیری از ماشین‌آلات تمام‌استیل
 • قابلیت عرضه خط تولید به صورت نو و اورهال بسته به سفارش مشتری

لی‌اوت خط تولید کنسرو کله‌پاچه

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید کنسرو کله پاچه

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید کنسرو کله پاچه

خط تولید کنسرو کله‌پاچه سیمرکو در دو نوع کارگاهی و صنعتی طراحی، ساخته و اجرا می‌شود. ظرفیت تولید محصول در خط تولید کارگاهی، ۱۵ هزار قوطی در روز و در خط تولید صنعتی، ۲۴ هزار قوطی در روز می‌باشد. این خط، علاوه بر تولید کنسرو کله‌پاچه جهت تولید انواع محصولات کنسرو گوشتی ، سوپ ، خورش و برنج قابل بهره‌برداری خواهد بود.

تولید کنسرو کله‌پاچه در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید کنسرو کله‌پاچه به روش صنعتی را در ادامه دنبال نمایید.

فرآیند تولید کنسرو کله‌پاچه

تولید کنسرو کله‌پاچه به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب 3 بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

از آن‌جا که کله‌پاچه مورد نیاز جهت کنسرو‌سازی به‌صورت پاک‌شده وارد کارخانه می‌شود، نیازی به عملیات آماده‌سازی مقدماتی جهت تمیزکردن نمی‌باشد. کله‌پاچه پس از ورود به خط تولید، درون پاتیل‌های پخت مخصوص همراه با آب، نمک و ادویه ریخته می‌شود. پاتیل پخت از جنس استیل بوده و دارای جاکت دو یا سه جداره می‌باشد که فرآیند پخت را به‌صورت یکنواخت و در معرض حرارت غیر مستقیم انجام می‌دهد. پس از آن‌که فرآیند پخت اولیه کله‌پاچه در پاتیل انجام شد، روی میز کار قرار گرفته و توسط پرسنل تولید قطعه‌قطعه و تفکیک‌سازی شده تا جهت پرکردن در مرحله بعد، آماده شود. آب کله‌پاچه که درون پاتیل پخت، فرموله شده است، نیز به محلول‌ریز پمپاژ می‌شود تا در بخش تولید به محصول اضافه شود.

۲. بخش تولید

بخش تولید در خط تولید کنسرو کله‌پاچه شامل مراحل پرکردن، محلول‌ریزی، اگزاست، درب‌بندی و پخت نهایی در اتوکلاو می‌باشد. عمل پر کردن توسط پرسنل تولید و روی نوار افزودنی درون قوطی‌هایی که استریل شده‌اند، انجام می‌شود. پر کردن قوطی‌های شامل اضافه کردن مغز، زبان، پاچه و سایر قسمت‌هایی است که از مرحله قبل، تفکیک‌ شده‌اند.پس از پرکردن، قوطی‌های کنسرو در زیر دستگاه محلول‌ریز قرار می‌گیرند تا محلول‌ فرموله‌شده آب کله‌پاچه روی آن‌ها ریخته شود. پس از محلول‌ریزی، قوطی‌های کنسرو وارد دستگاه اگزاست ۳ پاس می‌شوند تا دمای محتویات درون قوطی در معرض بخار آب، به ۸۰ درجه سانتی‌گراد رسانده شود. پس از اگزاست، بلافاصله عمل درب‌بندی صورت گرفته و بدین ترتیب، قوطی‌های کنسرو، هواگیری و پلمپ می‌شوند. در نهایت قوطی‌های پلمپ شده، توسط دستگاه قوطی‌شور، شسته شده و درون اتوکلاو قرار می‌گیرند. قوطی‌های کنسرو کله‌پاچه درون اتوکلاو به مدت ۷۰ دقیقه نگه‌داری می‌شوند تا فرآیندهای میکروب‌زدایی و پخت نهایی انجام شود. در نهایت، قوطی‌های کنسرو از اتوکلاو خارج شده و پس از خشک شدن به بخش‌ بسته‌بندی هدایت می‌شوند.

۳. بخش بسته‌بندی

در بخش بسته‌بندی، ابتدا اطلاعات تولید نظیر نام برند، تاریخ تولید و تاریخ انقضا بر روی قوطی‌ها چاپ شده و سپس عمل شیرینک انجام می‌شود. قوطی‌های کنسرو کله‌پاچه پس از شیرینک‌ شدن، و گذراندن دوران قرنطینه در انبار، با انجام مراحل کنترل کیفی، به بازار عرضه می‌شوند.