خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی

ظرفیت: ۱۲۵۰ الی ۳۷۵۰ قوطی در روز

خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی ساخت شرکت سیمرکو، با استفاده از دستگاه‌های فرمولاسیون جهت پخت و ترکیب مواد اولیه، طیف وسیعی از محصولات با فرمولاسیون‌های متنوع را تولید می‌نماید. مکانیسم بلندینگ مواد در این خط به‌گونه‌ای است که با تخریب زنجیره‌های پیچیده پروتئین و اضافه کردن خوشبو کننده‌های ویژه، محصولی را تولید می‌کند که حس خوب جویدن را به حیوان انتقال می‌دهد.

خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی با ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌شود.
خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی
 • خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی

clear_all مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۱۲۵۰ الی ۳۷۵۰ قوطی ۸۰۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۸۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۵۰۰ کیلوگرم تا ۲ تن
 • برق مصرفی : ۱۸ الی ۴۶ کیلووات ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۱۶ الی ۲۸ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۱ الی ۳ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۲ الی ۵ نفر

error_outline ویژگی‌ها

 • قابلیت ارتقا ظرفیت خط تولید تا ۳۰۰۰۰ قوطی در روز
 • قابلیت بهره‌برداری در تولید انواع محصولات پته، چانک، بستنی گربه و پوچ سگ
 • طراحی ماشین‌آلات مطابق با الزامات اداره کل امور دام
 • قابلیت اجرا در ظرفیت‌های مختلف (کارگاهی، کارخانه‌ای و اورهال)

لی‌اوت خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی

خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی سیمرکو در انواع کارگاهی، صنعتی و اورهال‌شده، بسته به میزان اتوماسیون تعیین شده توسط کارفرما، طراحی و اجرا می‌شود. این خط جهت تولید انواع محصولات کنسروی غذای سگ و گربه نظیر پته ، چانک در ژل و پوچ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

گروه صنعتی سیمرکو، برای نخستین بار در ایران، از تکنولوژی تولید محصولات کنسروی برای تولید انواع کنسرو‌های غذای حیوانات خانگی استفاده نموده است. این خط، برای تولید محصولاتی نظیر پته، چانک و بستنی گربه مناسب خواهد بود.

چانک

چانک

پته

پته

بستنی گربه

بستنی گربه

پوچ

پوچ

تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی به روش صنعتی شامل بخش‌های کلی آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی را در ادامه دنبال نمایید.

فرآیند تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی

کنسرو غذای حیوانات خانگی شامل فرآورده‌هایی نظیر چانک، پته و پوچ می‌باشد که با فرمولاسیون مشخصی از ترکیب غلات، حبوبات و گوشت تولید می‌شود. تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی به روش صنعتی شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

۱. بخش آماده‌سازی

بخش آماده‌سازی خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی شامل مراحل دیفراست، قطعه‌قطعه‌کردن گوشت، چرخ کردن گوشت، پخت اولیه و فرمولاسیون است. گوشت‌های فریز شده پس از خارج شدن از سردخانه و انجام عملیات یخ‌زدایی در بخش دیفراست، وارد دستگاه اره گوشت‌بری شده و در آنجا قطعه‌قطعه می‌شوند. قطعات گوشت، در ادامه فرآیند آماده‌سازی، وارد دستگاه چرخ‌گوشت صنعتی می‌شوند تا به شکل مخلوطی یکنواخت، آماده پخت شوند.

در بخش دیگری از خط تولید غذای حیوانات خانگی، حبوبات بر روی میز کار، تفکیک شده و سپس همراه با گوشت چرخ شده حاصل از مرحله قبل، به دستگاه پاتیل ریخته می‌شوند تا پخت اولیه روی آن‌ها صورت پذیرد. بخش دیگری از آماده‌سازی، در خط تولید غذای حیوانات خانگی مربوط به فرمولاسیون محصول است. فرمولاسیون غذای حیوانات خانگی بسته به محصول تولید شده متفاوت است و ممکن است از موادی چون پودر استخوان، ژلاتین و افزودنی‌های دیگر در آن استفاده شود. عمل فرمولاسیون در خطوط تولید با ظرفیت کم توسط پاتیل و در خطوط با ظرفیت بیشتر توسط دستگاه فرمولاسیون انجام می‌شود.

در مورد دو محصول پوچ که به‌شکل مرغ‌های رشته‌رشته شده است و محصول چانک که به‌شکل قطعات گوشت است، مواد پس از پخت در پاتیل، برای پر کردن آماده می‌باشند. اما در مورد محصول پته، که به شکل گوشت کوبیده شده می‌باشد، لازم است تا مواد به خوبی میکس شوند. در این مورد، جهت میکس کردن مواد، بسته به نوع محصول نهایی، از چرخ گوشت یا میکسر مخصوص استفاده می‌شود.

۲. بخش تولید

در بخش تولید، قوطی‌ها ابتدا توسط سینی ترافیک به بخش شوتینگ منتقل شده و سپس طی مسیر حمل تا دستگاه پرکن، استریل می‌شوند. فرآیند پر کردن در مورد محصول چانک با دستگاه پرکن ۱۸ نازله دوار به‌صورت حجمی و در مورد محصول پته با پرکن ۲ پیستون  انجام می‌شود. جهت پر کردن محصول پوچ نیز که شامل مرغ رشته‌رشته شده در ژلاتین می‌باشد، بایستی از دستگاه پرکن دوی پک یا ساندیسی استفاده شود.

محصول پوچ مستقیما پس از خروج از دستگاه پرکن به اتوکلاو منتقل می‌شود تا فرآیند پخت نهایی روی آن صورت گرفته و در نهایت به بخش بسته‌بندی انتقال داده شود. در مورد محصولات چانک و پته که در قوطی فلزی تولید می‌شوند، فرآیند تولید کمی متفاوت است و لازم است تا پیش از اتوکلاو شدن، عملیاتی دیگری روی آن‌ها انجام شود.

فرآیند تولید در مورد، محصول چانک که شامل قطعات گوشت در ژلاتین است، با انجام فرآیند محلول‌ریزی ادامه پیدا کرده و به دستگاه اگزاست منتقل می‌شود. در مورد محصول پته که به‌شکل، گوشت کوبیده‌ شده است، نیازی به محلول‌ریزی نبوده، و مستقیما از پرکن به اگزاست وارد می‌شود. پس از اگزاست، در مورد هر دو محصول چانک و پته، عملیات درب‌بندی و شستشوی بعدی از درب‌بندی انجام شده و سپس قوطی‌ها همراه با سبد درون وان انتظار قرار داده می‌شوند. در نهایت قوطی‌های محصول، همراه با سبد توسط جرثقیل بلند شده و درون اتوکلاو عمودی قرار می‌گیرند.

۳. بخش بسته‌بندی

بخش بسته‌بندی خط تولید غذای حیوانات خانگی، شامل تاریخ‌زنی و شیرینک کردن است که به‌ترتیب توسط دستگاه‌های جت‌پرینتر و شیرینک‌پک انجام می‌شود.

[contact-form-7 id="4409"]