خط تولید کمپوت گیلاس

ظرفیت: ۱۵ الی ۳۰ هزار عدد قوطی در روز

خط تولید کمپوت گیلاس ساخت شرکت سیمرکو، مجهز به سیستم هایژنیک جهت سورتنیگ، شستشو و دم‌گیری می‌باشد که گیلاس را به‌صورت کاملا اتوماتیک و مطابق ضوابط بهداشتی ،‌ جهت فرآیند کمپوت‌سازی آماده می‌نماید. این خط، جهت تولید انواع کمپوت گیلاس و آلبالو در شربت‌های فرموله‌شده متنوع ، قابل بهره‌برداری می‌باشد.

خط تولید کمپوت گیلاس
 • خط تولید کمپوت گیلاس

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۱۵۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ قوطی ۴۰۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱ الی ۳ تن
 • برق مصرفی :۳۲ الی ۵۵ کیلو وات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۲۸ الی ۹۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۸ الی ۱۵ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر
 • ویژگی‌ها

  • ساخته‌شده از استیل ضدزنگ ۳۰۴ در همه بخش‌ها و استیل ضدزنگ ۳۱۶ برای قطعات سایشی و اسیدی
  • دارای دستگاه پرکن ۱۸ نازله روتاری با ظرفیت پرکردن ۶۵۰۰ بطری در ساعت
  • دارای تونل پاستور ۱۸ متری جهت پاستور کردن محصولات با ظرفیت ۶۰ الی ۱۰۰ هزار عدد قوطی در روز
  • قابلیت عرضه خط تولید به صورت نو و اورهال بسته به سفارش مشتری
  • قابلیت اجرای خط تولید به صورت تمام اتوماتیک با مانیتورینگ و کنترل سیستمی

  لی‌اوت خط تولید کمپوت

  جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید کمپوت گیلاس

  مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید کمپوت گیلاس

  خط تولید کمپوت گیلاس ساخت سیمرکو ، با توجه به پارامترهایی از قبیل میزان سرمایه‌گذاری اولیه، میزان اتوماسیون و ظرفیت پیشنهادی توسط کارفرما، در انواع کارگاهی و صنعتی طراحی و پیاده سازی می‌شود. خط تولید کارگاهی با ظرفیت ورودی ۳ تن گیلاس در روز، به‌میزان ۱۵۰۰۰ عدد قوطی و خط تولید صنعتی با ظرفیت پذیرش روزانه ۷ تن گیلاس ، به‌میزان ۳۰۰۰۰ عدد قوطی کمپوت تولید می‌نماید.

  تولید کمپوت گیلاس در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید کمپوت گیلاس به روش صنعتی را در ادامه مطالعه نمایید.

  فرآیند تولید کمپوت گیلاس

  تولید صنعتی کمپوت گیلاس شامل مراحل گوناگون است که در قالب 3 بخش کلی زیر انجام می‌شود:

  1. بخش آماده‌سازی
  2. بخش تولید
  3. بخش بسته‌بندی

  ۱. بخش آماده‌سازی

  در بخش آماده‌سازی، گیلاس‌های مورد نیاز جهت کمپوت‌سازی، به‌محض ورود به کارخانه در کانال شستشو تخلیه می‌شوند. فرآیند شستشوی گیلاس در کانال شستشو با مکانیسم غلیان آب توسط بلوئر انجام می‌شود. پس از آن، گیلاس‌ها توسط یک بالابر مجهز به نازل‌های آب‌پاش، به نوار بازرسی هدایت می‌شوند. در میز بازرسی عملیات سورتینگ توسط پرسنل تولید انجام می‌شود.

  گیلاس‌هایی که مراحل شستشو و سورتینگ را طی‌ کرده‌اند، وارد دستگاه دم‌گیر می‌شوند. پس از دم‌گیری، میوه‌های گیلاس، آماده فرآیند تولید بوده و به‌ دستگاه پرکن هدایت می‌شوند. در کنار آماده‌سازی گیلاس، باید شربت مورد نیاز برای کمپوت نیز فراهم شود. آماده‌سازی شربت توسط دستگاه فرمولاسیون انجام می‌شود. دستگاه فرمولاسیون به‌صورت دو طبقه می‌باشد که در هر طبقه دارای یک مخزن است. فرمولاسیون شربت در مخزن پایینی انجام شده و شربت حاصله در مخزن بالایی ذخیره می‌شود. شربتی که در مخزن فرمولاسیون ذخیره می‌شود در نهایت توسط منوپمپ به دستگاه محلول‌ریز، پمپاژ می‌گردد.

  ۲. بخش تولید

  در ابتدای بخش تولید، قوطی‌های خالی توسط سینی ترافیک آماده‌ شده و پس از استریل شدن به دستگاه پرکن هدایت می‌شوند. عمل پرکردن قوطی‌ها به‌صورت حجمی انجام می‌شود. دستگاه پرکن حجمی دوار با هر بار چرخش، قوطی‌های خالی را از گیلاس، پر می‌کند. قوطی‌های کمپوت پس از پرشدن به دستگاه محلو‌ل‌ریز انتقال می‌یابند تا شربت فرموله‌شده که درون هاپر دستگاه است، بر روی محصول ریخته شود.

   در ادامه فرآیند تولید، قوطی‌های پر شده از محصول و شربت، وارد دستگاه اگزاست می‌شوند. فرآیندهای پخت اولیه و همچنین ایجاد خلا در قوطی‌های کمپوت، درون دستگاه اگزاست انجام شده و بلافاصه قوطی‌ها درب‌بندی می‌شوند. عمل درب‌بندی قوطی‌های کمپوت گیلاس، توسط دستگاه درب‌بند اتوماتیک قوطی فلزی انجام می‌شود. پس از درب‌بندی، قوطی‌ها شسته شده و به تونل پاستور هدایت می‌شوند. فرآیند پاستوریزاسیون قوطی‌ها درون تونل پاستور انجام شده و همچنین فرآیند پخت میوه درون تونل تکمیل می‌شود. قوطی‌های کمپوت گیلاس پس از خروج از تونل پاستور، به بخش بسته‌بندی هدایت می‌شوند.

  ۳. بخش بسته‌بندی

  در بخش بسته‌بندی، ابتدا اطلاعات تولید بر روی قوطی چاپ شده و سپس قوطی‌ها شیرینک می‌شود. در نهایت، قوطی‌های کمپوت گیلاس به‌صورت بسته‌های شیرینک‌شده در انبار قرنطینه، نگهداری می‌شوند تا پس از دو هفته و انجام آزمایشات کنترل کیفی، به بازار عرضه گردند.