خط تولید کنسرو قارچ

ظرفیت: ۱۷ الی ۳۶ هزار قوطی در روز

خط تولید کنسرو قارچ ساخت شرکت سیمرکو، طراحی و ساخته‌شده با ماشین‌آلات تمام‌استیل ضدزنگ ، به‌عنوان یکی از پربازده‌ترین انواع خط تولید کنسرو غیرگوشتی ، جهت تولید و بسته‌بندی انواع قارچ کنسروی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این خط، قابلیت تولید انواع محصولات کنسروی مشتق شده از قارچ از جمله کنسرو قارچ دکمه‌ای و کنسرو قارچ اسلایسی را با سس‌های متنوع فرموله‌شده ، دارا می‌باشد.

خط تولید کنسرو قارچ
 • خط تولید کنسرو قارچ

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۱۷۰۰۰ الی ۳۶۰۰۰ عدد قوطی ۴۰۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱/۵ الی ۲ تن
 • برق مصرفی :۲۵ الی ۴۴ کیلووات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۳۶ الی ۶۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۲ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • قابل اجرا در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • کلیه قطعات سایشی و مصرفی ماشین آلات دارای آلیاژ هایی با سختی بالا و ضد سایش و خوردگی
 • قابلیت عرضه خط تولید به صورت نو و اورهال بسته به سفارش مشتری

لی‌اوت خط تولید کنسرو حبوبات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید کنسرو قارچ

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید کنسرو قارچ

خط تولید کنسرو قارچ ساخت سیمرکو بسته به سفارش کارفرما با ماشین‌آلات نو و اورهال‌شده ، در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی ، طراحی و اجرا می‌شود. ظرفیت تولید محصول در خط تولید کارگاهی، ۱۷ هزار عدد قوطی و در خط تولید صنعتی، ۳۶۰۰۰ عدد قوطی ۴۰۰ گرمی در روز می‌باشد.

خط تولید کنسرو قارچ به‌عنوان یکی از پربازده‌ترین انواع خط تولید محصولات کنسروی جهت بهره‌برداری در انواع محصولات مشتق‌شده از قارچ نظیر کنسرو قارچ دکمه‌ای و کنسرو قارچ اسلایسی با سس‌های فرموله‌شده متنوع، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تولید کنسرو قارچ در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید کنسرو قارچ به روش صنعتی را در ادامه دنبال نمایید.

فرآیند تولید کنسرو قارچ

تولید صنعتی کنسرو قارچ شامل مراحل گوناگون است که در قالب 3 بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

بخش آماده‌سازی در تولید کنسرو قارچ شامل مراحل شستشو و بلانچنیگ است. قارچ‌ها پس از ورود به کارخانه، درون کانال شستشو تخلیه می‌شوند. عملیات شستشوی قارچ در کانال‌ شستشو همراه با فشار آب و هوادهی توسط بلوئر انجام می‌گیرد تا هر گونه آلودگی موجود در سطح قارچ، زدوده شود.

کنسرو قارچ معمولا به دو شکل قارچ دکمه‌ای و قارچ ورقه‌ای تولید می‌شود. در حالتی که تولید کنسرو قارچ به شکل ورقه‌ای مد نظر باشد، لازم است تا در مرحله آماده‌سازی، قارچ‌ها پس از شستشو، ورقه‌ورقه شوند. جهت ورقه‌ورقه کردن قارچ از دستگاه اسلایسر صنعتی استفاده می‌شود. قارچ‌‌ به هر دو شکل دکمه‌ای یا ورقه‌ای پس از مرحله آماده‌سازی اولیه وارد دستگاه بلانچر می‌شود تا فرآیندهای آنزیم‌بری و پخت اولیه روی آن انجام شود.

فرآیند آماده کردن سس در کنسرو قارچ، از ترکیب آب قارچ بلانچ‌شده، مواد افزودنی مجاز به همراه نمک و ادویه در مخزن دستگاه فرمولاسیون انجام می‌شود. سس فرموله‌شده در این مرحله به بخش تولید هدایت می‌شود.

۲. بخش تولید

در بخش تولید، ابتدا قوطی‌های خالی توسط سینی ترافیک با سیستم شوتینگ همراه با استریل‌سازی، به دستگاه پرکن منتقل می‌شوند. فرآیند پرکردن در تولید کنسرو قارچ دکمه‌ای با ماشین پرکن حجمی انجام می‌شود. در مورد تولید محصول کنسرو قارچ ورقه‌ای، با توجه به اینکه استفاده از دستگاه پرکن موجب به‌هم چسبیدن ورقه‌ها می‌شود، فرآیند پرکردن معمولا به‌صورت دستی و توسط میز افزودنی صورت می‌پذیرد. قوطی‌های پر شده از قارچ در ادامه فرآیند تولید، به دستگاه سس‌ریز منتقل می‌شوند تا محلول‌ فرموله‌شده بر روی آن‌ها ریخته شود. پس از سس‌ریزی، قوطی‌های کنسرو قارچ، به‌منظور انجام فرآیند ایجاد خلا، وارد دستگاه اگزاستر شده و بلافاصله پس از آن توسط دستگاه درب‌بند، پلمپ می‌شوند. در نهایت، قوطی‌های پلمپ‌شده، توسط قوطی‌شور، شسته شده و جهت انجام فرآیندهای میکروب‌زدایی و پخت نهایی درون دستگاه اتوکلاو قرار می‌گیرند. قوطی‌های کنسرو پس از خروج از اتوکلاو و خشک شدن، به بخش بسته‌بندی ارسال می‌شوند.

۳. بخش بسته‌بندی

بخش بسته‌بندی کنسرو قارچ شامل عملیات چاپ اطلاعات تولید بر روی قوطی و شیرینک کردن است که به‌ترتیب توسط دستگاه‌های جت‌پرینت و شیرینک‌پک انجام می‌شود. در پایان این مرحله، کنسروهای قارچ، پس از انبار در قرنطینه و آزمایشات کنترل کیفی، آماده تحویل به بازار خواهند بود.