خط تولید کنسرو خاویار بادمجان

ظرفیت: ۱۷ الی ۳۶ هزار قوطی در روز

خط تولید کنسرو خاویار بادمجان ساخت شرکت سیمرکو، با ماشین‌آلات تمام‌استیل آماده‌سازی و تولید، فرآیندهای شستشو، پوست‌گیری، چرخ‌کردن، پخت، فرمولاسیون، پرکردن و درب‌بندی را به‌صورت اتوماتیک انجام داده و محصول نهایی را در بسته‌بندهای شیرینک‌شده عرضه می‌کند. این خط جهت تولید و بسته‌بندی انواع خورش و خوراک بادمجان و کدو قابل بهره‌برداری می‌باشد.

خط تولید کنسرو خاویار بادمجان
 • خط تولید کنسرو خاویار بادمجان

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۱۷۰۰۰ الی ۳۶۰۰۰ عدد قوطی ۴۰۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱/۵ الی ۲ تن
 • برق مصرفی :۲۵ الی ۴۴ کیلووات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۳۶ الی ۶۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۲ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • قابل اجرا در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • کلیه قطعات سایشی و مصرفی ماشین آلات دارای آلیاژ هایی با سختی بالا و ضد سایش و خوردگی
 • قابلیت عرضه خط تولید به صورت نو و اورهال بسته به سفارش مشتری

لی‌اوت خط تولید کنسرو حبوبات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید کنسرو خاویار بادمجان

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید کنسرو خاویار بادمجان

خط تولید کنسرو خاویار بامجان جهت تولید فرآورده‌های کنسروی حاصل از بادمجان از جمله خورش بادمجان و کدو با فرمولاسیون‌های متنوع مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

خط تولید کنسرو خاویار بادمجان سیمرکو در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی با ماشین‌آلات نو یا اورهال‌شده ، بسته‌ به سفارش کارفرما، طراحی و اجرا می‌شود. ظرفیت تولید محصول در این خط، بسته‌ به ظرفیت ماشین‌آلات و شکل اجرا از ۱۷۰۰۰ عدد قوطی تا ۳۶ هزار عدد قوطی در روز متغیر می‌باشد. امکان توسعه خط تولید کنسرو خوراک بادمجان تا ظرفیت ۷۵۰۰۰ عدد قوطی در روز موجود می‌باشد.

تولید کنسرو خاویار بادمجان در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید خوراک بادمجان به روش صنعتی را در ادامه مطالعه نمایید.

فرآیند تولید کنسرو خاویار بادمجان

تولید صنعتی کنسرو خاویار بادمجان، شامل مراحل گوناگون است که در قالب ۳ بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

آماده‌سازی بادمجان جهت تولید کنسرو خاویار بادمجان، شامل مراحل شستشو، پوست‌گیری و پخت می‌باشد. بادمجان در ابتدای ورودی به کارخانه، در کانال شستشو تخلیه می‌شود. فرآیند شستشوی بادمجان در کانال شستشو، با فشار آب همراه با حباب‌سازی انجام شده و توسط بالابر به ابتدای خط تولید وارد می‌شود. در ابتدای خط تولید، عمل پوست‌گیری بادمجان همراه با بخار آب، توسط دستگاه پوست‌گیر انجام می‌شود. پس از پوست‌گیری، بادمجان‌ها وارد بدستگاه چرخ‌گوشت می‌شوند تا توسط این دستگاه به‌خوبی چرخ گردند. در نهایت، بادمجان‌های چرخ‌شده همراه با مواد دیگر نظیر رب گوجه، پودر پیاز و ادویه‌های مورنیاز، درون پاتیل ۲ جداره ریخته می‌شوند تا در معرض حرارت غیر مستقیم کاملا پخته شوند. مواد پخته شده که به شکل مخلوطی یکنواخت درآمده‌اند، پس از خروج از پاتیل، توسط مونو پمپ غلیظ کش، به بخش تولید هدایت می‌شوند.

۲.  بخش تولید

در بخش تولید، قوطی‌های خالی ابتدا توسط سینی ترافیک به سیستم شوتینگ منتقل شده و در آن‌جا طی عبور از دستگاه استریل قوطی، برگردانده می‌شوند تا درون دستگاه پرکن پیستونی قرار گیرند. قوطی‌های کنسرو پس از پرشدن، جهت ایجاد خلا وارد دستگاه اگزاست شده و بلافاصله توسط دستگاه‌ درب‌بند قوطی، پلمپ می‌شوند. پس از درب‌بندی، قوطی‌ها شسته شده و درون اتوکلاو قرار می‌گیرند تا فرآیند میکروب‌زدایی و پخت نهایی روی آن‌ها صورت پذیرد. قوطی‌های کنسرو خاویار بادمجان پس از خروج از اتوکلاو و خشک شدن، آماده ارسال به بخش بسته‌بندی خواهند بود.

۳. بخش بسته‌بندی

در بخش بسته‌بندی، ابتدا عملیات چاپ اطلاعات تولید روی بدنه قوطی توسط دستگاه جت‌پرینتر انجام شده و سپس، قوطی‌ها شیرینک می‌شوند. قوطی‌های کنسرو خوراک بادمجان، در پایان مرحله بسته‌بندی، به‌صورت محصولات چندتایی در بسته‌بندی شیرینک‌شده، قابل عرضه به بازار می‌باشند.