خط تولید کنسرو باقلا

ظرفیت: ۱۷ الی ۳۶ هزار قوطی در روز

خط تولید کنسرو باقلا ساخت شرکت سیمرکو، با استفاده از دستگاه‌های فرآوری نظیر غلاف‌گیر باقلا ، فرآیند آماده‌سازی را به‌شکل اتوماتیک انجام داده و محصول کنسرو باقلا را طی فرآیندهای کنسروسازی، تولید می‌نماید. این خط تولید، مجهز به دستگاه فرمولاسیون دو مرحله‌ای است که تولید محصول با سس‌های متنوع را امکان‌پذیر می‌سازد.

خط تولید کنسرو باقلا
 • خط تولید کنسرو باقلا

مشخصات فنی

 • ظرفیت تولید: ۱۷۰۰۰ الی ۳۶۰۰۰ عدد قوطی ۴۰۰ گرمی در روز
 • فضای مورد نیاز : ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع
 • ظرفیت دیگ بخار : ۱/۵ الی ۲ تن
 • برق مصرفی :۲۵ الی ۴۴ کیلووات در ساعت
 • مقدار گاز مصرفی : ۳۶ الی ۶۰ متر مکعب در ساعت
 • مقدار آب مصرفی: ۴ الی ۱۲ مترمکعب در ساعت
 • تعداد نیروی انسانی: ۳ الی ۸ نفر

ویژگی‌ها

 • قابل اجرا در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی
 • دارای جاکت پخت دو و سه جداره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی و سیستم برگشتی بخار
 • کلیه قطعات سایشی و مصرفی ماشین آلات دارای آلیاژ هایی با سختی بالا و ضد سایش و خوردگی
 • قابلیت عرضه خط تولید به صورت نو و اورهال بسته به سفارش مشتری

لی‌اوت خط تولید کنسرو حبوبات

جانمایی ماشین‌آلات (لیوت)خط تولید کنسرو باقلا

مهم‌ترین ماشین آلات خط تولید کنسرو باقلا

خط تولید کنسرو باقلا ساخت شرکت سیمرکو با ماشین‌آلات نو و اورها‌ل‌شده ،بسته به سفارش کارفرما و در ظرفیت‌های کارگاهی و صنعتی ، طراحی و ساخته می‌شود. این خط، با قابلیت دریافت روزانه ۱.۲ الی ۳ تن باقلا به میزان ۱۷ هزار الی ۳۶ هزار قوطی کنسرو را تولید می‌نماید.

خط تولید کنسرو باقلا شامل فرآیندهای آماده‌سازی سورتینگ، شستشو و غلاف‌گیری باقلا است که به شکل اتوماتیک انجام می‌شود. امکان استفاده از فرمولاسیون‌های مختلف جهت تولید سس‌های متنوع با بهره‌گیری از ماشین‌آلات آماده‌سازی و دستگاه فرمولاسیون دو منظوره در این خط تولید میسر خواهد بود.

تولید کنسرو باقلا در حالت کلی شامل فرآیندهای آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی می‌باشد. فرآیند تولید کنسرو باقلا به روش صنعتی را در ادامه مطالعه نمایید.

فرآیند تولید کنسرو باقلا

تولید صنعتی کنسرو باقلا شامل مراحل گوناگون است که در قالب 3 بخش کلی زیر انجام می‌شود:

 1. بخش آماده‌سازی
 2. بخش تولید
 3. بخش بسته‌بندی

۱. بخش آماده‌سازی

باقلای مورد نیاز جهت کنسروسازی می‌تواند به دو حالت پا‌ک‌شده و یا با غلاف وارد کارخانه شود. در حالت اول، باقلا بدون نیاز به فرآیند آماده‌سازی درون وان استیل تخلیه می‌شود. در حالت دوم باید ابتدا عملیات غلاف‌گیری و شستشوی اولیه انجام شده و سپس باقلا جهت انجام عمل نفخ‌گیری در وان‌ها‌ی استیل تخلیه گردد. در هر دو حالت، باقلا پس از نفخ‌گیری، وارد دستگاه شن‌گیر می‌شود تا سنگ، شن و دانه‌های سنگین از آن جدا گردد. دانه‌های باقلا پس از خروج از شن‌گیر وارد دستگاه بلانچر شده تا ضمن پخت اولیه، آنزیم‌ها و گازهای موجود در آن‌ها نیز گرفته شوند.

آماده‌سازی محلول در خط تولید کنسرو باقلا با توجه به نوع فرمولاسیون تولید کنسرو، با اضافه کردن آب، ادویه و مواد دیگر به مخزن دستگاه فرمولاسیون انجام می‌شود. محلولی ساخته شده توسط دستگاه فرمولاسیون دو طبقه، در مخزن طبقه بالایی ذخیره شده و از آن‌جا به مخزن محلول‌ریز پمپاژ می‌شود.

۲. بخش تولید

بخش تولید شامل مراحل پرکردن، محلول‌ریزی، هواگیری و درب‌بندی می‌باشد که به ترتیب توسط دستگاه‌های پرکن حجمی دوار، محلول‌ریز پنیوماتیک، اگزاستر و درب‌بند اتومات قوطی، انجام می‌شوند. قوطی‌های فلزی پیش از پر شدن با سینی ترافیک به سیستم شوتینگ منتقل شده و توسط دستگاه استریل قوطی، کاملا استریل می‌شوند. پس از انجام درب‌بندی نیز، قوطی‌های کنسرو بار دیگر شسته می‌شوند تا سطوح خارجی آن‌ها از موادی که طی فرآیند تولید روی بدنه قوطی‌های به‌جای مانده، کاملا پاک شوند.

در بخش پایانی فرآیند تولید، قوطی‌های فلزی که از باقلا و محلول پرشده و پلمپ‌ شده‌اند، وارد دستگاه اتوکلاو اتوماتیک می‌شوند تا فرآیندهای استریلیزاسیون و پخت نهایی روی آن‌ها صورت گیرد. قوطی‌های کنسرو باقلا پس از خروج از اتوکلا، و خشک شدن توسط دستگاه خشک‌کن قوطی، آماده ارسال به بخش بسته‌بندی خواهند بود.

۳. بخش بسته‌بندی

قوطی‌های کنسرو باقلا که پس از خروج از اتوکلاو و خشک شدن به بخش بسته‌بندی منتقل شده‌اند، پس از طی کردن مراحل چاپ‌زنی و شیرینک،  قابل عرضه به بازار خواهند بود.