پروژه‌های گروه صنعتی سیمرکو

راه‌اندازی یک کارخانه صنایع غذایی مستلزم انجام مراحل مختلف اعم از مطالعات امکان‌سنجی، تهیه نقشه‌های اجرایی و جانمایی ماشین‌آلات، انجام زیرساخت‌های مورد نیاز از قبیل اجرای سیستم‌ پایپینگ و در نظر گرفتن نکات مربوط به ایمنی، بهداشت و محیط زیست از قبیل نصب سیستم‌های اطفا حریق و اجرای تاسیسات مربوط به جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب می‌باشد.

راه‌اندازی خط تولید حساس‌ترین مرحله از احداث یک کارخانه است چرا که کوچکترین اشتباهی در آن، می‌تواند هزینه‌های بسیار سنگینی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که معمولا این مرحله توسط کارشناسانی که تخصص کافی را در زمینه نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات دارند انجام می شود، تا سلامت خط تولید، تضمین گردد.

مجموعه سیمرکو با تکیه بر تجربیات ۱۹ ساله خود، تا کنون ۱۱۴ کارخانه را در ایران و ۱۸ کارخانه را در خارج از کشور راه‌اندازی کرده است. مشتریان شرکت سیمرکو طیف وسیعی از افراد حقیقی تا کارخانه‌جات بزرگ صنایع غذایی را شامل می‌شوند. شرکت‌هایی چون پگاه، گلنوش، دلند، روژین، ایرانول، شیلتون، دلوسه، مائده و چاشنی، تنها بخشی از برندهای معتبری هستند که سیمرکو افتخار همکاری با آن‌ها را داشته است. شرکت سیمرکو، همچنین پروژه‌های بسیاری را در خارج از مرزهای کشور در زمینه راه‌اندازی کارخانه‌جات صنایع غذایی اجرا نموده است. برخی از مهمترین پروژه‌های برون‌مرزی سیمرکو عبارتند از:

مستندات مربوط به برخی از پروژه‌های داخلی و برون مرزی اجرا شده توسط گروه صنعتی سیمرکو را در ادامه ملاحظه می‌نمایید:

پروژه خط تولید مربا با ظرفیت ۷ تن در روز جهت تولید انواع مرباجات شامل مربای هویج، مربای به، مربای انجیر و مربای زردآلو، توسط گروه صنعتی سیمرکو در شهر کابل به بهره‌برداری رسید.

در این پروژه، پس از بازدید میدانی از محل پروژه، عملیات نقشه‌برداری، اجرای زیرساخت‌ها و ساخت بخش‌های مختلف کارخانه توسط سیمرکو انجام گرفت.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید رب گوجه استان قزوین توسط گروه صنعتی سیمرکو جهت تولید رب فله و همچنین بسته‌بندی در قوطی به بهره‌برداری رسید.

طراحی و ساخت ماشین‌آلات خط تولید رب در این پروژه، توسط گروه صنعتی سیمرکو به انجام رسید. خط شستو و سورتینگ گوجه، دستگاه کراشر، توربو، و کانتی‌نیوس ۲۵۰ تن به‌صورت اختصاصی طراحی  و ساخت ماشین‌آلات در کارخانه سیمرکو انجام شد.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید رب گوجه با ظرفیت دریافت ۲۵۰ تن گوجه در روز جهت تولید رب گوجه و بسته‌بندی در قوطی و شیشه، توسط گروه صنعتی سیمرکو در استان مازندران به بهره‌برداری رسید.

گروه صنعتی سیمرکو در این پروژه با توجه به فراهم بودن زمین و زیرساخت‌ها، به‌صورت اختصاصی اقدام به طراحی و ساخت ماشین‌آلات خط تولید نمود. طراحی ماشین‌آلات تغلیظ و بسته‌بندی در این خط تولید به‌گونه انجام شد که در کنار تولید رب، بهره‌برداری در تولید انواع مربا و پوره میوه نیز برای این پروژه پیش‌بینی گردید.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید قوطی‌سازی توسط گروه صنعتی سیمرکو در شهر کابل افغانستان جهت تولید انواع قوطی فلزی غذایی و غیرغذایی با ظرفیت ۱۰ هزار قوطی در روز به‌ بهره‌برداری رسید.

در این پروژه، ماشین‌آلات قیچی، رول‌کن اتومات، درزجوش، توپوززن، درب‌بندی، پودرپاش و کوره به‌صورت اختصاصی توسط گروه صنعتی سیمرکو طراحی و اجرا شده‌اند.

توضیحات بیشتر

خط تولید کامل رب گوجه‌فرنگی جهت بهره‌برداری در تولید و بسته‌بندی رب گوجه توسط گروه صنعتی سیمرکو در استان سمنان به بهره‌برداری رسید. در طراحی و ساخت ماشین‌آلات این خط، بهره‌بردارهای دیگری نظیر بسته‌بندی رب فله و تولید انواع مربا نیز پیش‌بینی شدند.

در این پروژه، پس از تحویل گرفتن زمین خالی از کارفرما، مراحل کامل اجرای کارخانه توسط گروه صنعتی سیمرکو به انجام رسید. اجرای زیرساخت، تاسیسات، سوله‌سازی و عملیات عمرانی جهت ساخت بخش‌های مختلف کارخانه از جمله سالن تولید و همچنین اجرا سپتیک فاضلاب در کنار طراحی و ساخت ماشین‌آلات، از جمله مهم‌ترین اقدامات سیمرکو برای راه‌اندازی کارخانه رب گوجه در این پروژه بوده‌اند.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید کنسرو حبوبات با ظرفیت ۳۵ هزار قوطی در روز جهت تولید محصولاتی نظیر کنسرو لوبیا چیتی، کنسرو خاویار بادمجان، کنسرو نخود فرنگی و کنسرو ذرت به بهره‌برداری رسید.

اقدامات صفر تا صد راه‌اندازی کارخانه در این پروژه شامل عملیات عمرانی، اجرای زیرساخت‌هایی نظیر لوله‌کشی آب، لوله‌کشی باد، کابل کشی و اجرای تابلو برق، و همچین طراحی، ساخت و پیاده‌سازی ماشین‌آلات توسط گروه صنعتی سیمرکو به انجام رسید.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید کنسرو حبوبات با ظرفیت ۵۰ هزار قوطی در روز جهت تولید کنسرو لوبیا، کنسرو قارچ، کنسرو نخودفرنگی، کنسرو نخود آبگوشتی و عدسی توسط گروه صنعتی سیمرکو در استان گلستان به‌ بهره‌برداری رسید.

مهم‌ترین اقدامات سیمرکو در این پروژه شامل طراحی  و ساخت اختصاصی ماشین‌آلات خط تولید کنسرو حبوبات از قبیل خط سورتینگ، بلانچر، تونل پاستوریزاتور و ماشین‌آلات خط پرکن و بسته‌بندی بوده است. آموزش فرمولاسیون تولید، نصب و راه‌اندازی خط و تولید آزمایشی محصول نیز توسط گروه صنعتی سیمرکو در این پروژه به انجام رسیده است.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید کنسرو حبوبات با ظرفیت ۴۰ هزار قوطی در روز، توسط گروه صنعتی سیمرکو در شهر کابل افغانستان، جهت تولید محصولاتی نظیر کنسرو برنج، خورش، سبزیجات و کمپوت میوه به بهره‌برداری رسید.

در این پروژه، نقشه‌های اجرایی موتورخانه و تاسیسات، همچنین تجهیزات و متریال مورد نیاز  توسط گروه صنعتی سیمرکو آماده و توسط پیمانکاری معرفی شده توسط کارفرما اجرا شد. سایر اقدامات صفر تا صد راه‌اندازی کارخانه در این پروژه، شامل طراحی ماشین‌آلات و پیاده‌سازی خط تولید توسط گروه صنعتی سیمرکو، اجرا و پس انجام یک مرحله تولید آزمایشی، خط تولید نهایی، به‌صورت کامل به کارفرما تحویل داده شد.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید کنسرو زیتون با ظرفیت ۷ تن در روز جهت تولید زیتون شور و محصولات دیگری  از قبیل خیارشور و ترشی مخلوط، توسط گروه صنعتی سیمرکو در استان گیلان به بهره‌برداری رسید.

طراحی و ساخت ماشین‌آلات کامل خط تولید زیتون شامل ماشین‌آلات آماده‌سازی نظیر سورتینگ و هسته‌گیر، ماشین‌آلات پرکن، درب‌بند، استریل و بسته‌بندی در این پروژه توسط گروه صنعتی سیمرکو به انجام رسید. آموزش بهره‌برداری از خط، آموزش فرمولاسیون و پیاده‌سازی خط تولید از دیگر اقدامات سیمرکو در این پروژه بوده‌اند.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید کنسرو سوپ با ظرفیت ۲۰ تا ۲۵ هزار قوطی در روز، جهت تولید انواع سوپ و خورش، توسط گروه صنعتی سیمرکو در استان مرکزی به‌ بهره‌برداری رسید.

در این پروژه، راه‌اندازی کامل کارخانه از اجرای زیرساخت تا نصب ماشین‌آلات و تولید آزمایشی محصول توسط سیمرکو به انجام رسید. آموزش فرمولاسیون تولید و همچنین آموزش بهره‌برداری از خط و همچین مشاوره در تهیه مواد اولیه از دیگر خدمات سیمرکو در این پروژه بوده‌اند.

توضیحات بیشتر

پروژه خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی واقع در استان تهران توسط گروه صنعتی سیمرکو اجرا شد. این پروژه جهت تولید انواع غذاهای حیوانات خانگی شامل چانک، پته، پوچ و بستنی گربه به بهره‌برداری رسید.

در این پروژه با توجه به آماده بودن سوله در سایت مورد نظر، اقدامات صفر تا صد راه‌اندازی کارخانه، از اجرای زیرساخت‌هایی نظیر موتورخانه، پایپینگ و تاسیسات تا طراحی، ساخت و نصب ماشین‌آلات توسط گروه صنعتی سیمرکو به انجام رسید.

توضیحات بیشتر