مشاوره تخصصی

مشاوره در اجرای پروژه

مشاوره تخصصی جهت اجرای پروژه در محل دفتر مرکزی سیمرکو انجام می‌شود. مشاوران سیمرکو در اولین جلسه حضوری با بررسی پارامترهایی از قبیل ایده سرمایه‌گذار، شرایط محل اجرای پروژه و میزان هزینه‌های ثابت و جاری طرح، سناریوهای گوناگون را به لحاظ ترکیب ماشین‌آلات و نوع اجرای خط تولید بررسی می‌کنند. پس از پایان جلسه مشاوره، اطلاعات مورد نیاز با توجه به نیازها و اهداف سرمایه‌گذاری گردآوری و مستندسازی می‌شود. در نهایت، نتایج تحلیل داده‌های موجود، در قالب یک برنامه زمان‌بندی از اجرای پروژه با ساختار شکست کار ارائه می‌شود.

در صورت عقد قرارداد سرمایه‌گذار با شرکت سیمرکو، اقدامات مربوط به راه‌اندازی کارخانه مطابق نمودار شکست کار که به توافق طرفین رسیده‌است، انجام می‌شود. سرمایه‌گذار، طی مدت زمان اجرای کارخانه، به‌صورت مرحله‌به‌مرحله در جریان روند پیشرفت پروژه قرار خواهد گرفت.

مشاوره‌های تخصصی سیمرکو عمدتا در قالب مشاوره راه‌اندازی کارخانه و مشاوره در بهره‌برداری از خط تولید ارائه می‌گردد:

مشاوره در راه اندازی کارخانه

تیم مشاوره شرکت سیمرکو، اطلاعات تخصصی بر پایه تجربیات ۱۹ ساله خود را در زمینه راه‌اندازی کارخانه‌های صنایع غذایی، در اختیار مشتریان قرار می‌دهد تا در صورت رسیدن به توافقات نهایی، اقدامات لازم برای راه‌اندازی کارخانه انجام شود. اطلاعاتی که مشاوران شرکت سیمرکو برای راه‌اندازی کارخانه صنایع غذایی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند، شامل موارد زیر است:

مشاوره در بهره‌بردای‌ از خط تولید

بسیاری از خطوط تولید صنایع غذایی داری بهره‌بردای‌های مشترک هستند، به این معنی که با تغییر اندکی در خط تولید یا با اضافه کردن یک یا دو ماشین به آن، می‌توانند محصول دیگری را نیز تولید کنند. به عنوان مثال خط تولید رب گوجه‌فرنگی با تغییر اندکی در ماشین‌آلات می‌تواند به عنوان خط تولید رب انار و یا خط تولید مربا هم مورد بهره‌برداری قرار گیرد. مشاوران سیمرکو گزینه‌های مختلفی برای بهره‌برداری‌های مشترک از خط تولید را با در نظر گرفتن پارامترهایی چون محل کارخانه، دسترسی به مواد اولیه و میزان سرمایه‌گذاری به مشتریان پیشنهاد می‌دهند.

فاز صفر پروژه

  • مشاوره، نیازسنجی و جمع‌آوری داده‌
  • امکان‌سنجی طرح
  • ارائه طرح توجیهی
  • بازدید از محل و نقشه‌برداری
  • ارائه نقشه‌های جانمایی
  • ارائه نقشه‌های ماشین‌آلات و تاسیسات

انجام مطالعات امکان‌سنجی و ارائه طرح توجیهی پیش از انجام پروژه و تحلیل بازار پس از انجام پروژه، برای سرمایه‌گذارانی که با گروه صنعتی سیمرکو، قرارداد راه‌اندازی کارخانه را منعقد کرده‌اند، به‌صورت رایگان انجام می‌شود.