طرح توجیهی

طرح توجیهی یا بیزنس پلن شامل تمامی مطالعاتی است که بایستی قبل از راه‌اندازی خط تولید انجام شود. مواردی از جمله تحلیل بازار محصول، فرصت‌ها و تهدیدهای تولید، آنالیز رقبا،و پارامترهای اقتصادی مثل زمان بازگشت سرمایه و میزان حاشیه سود در این طرح بررسی می‌شوند. بیزینس پلن عمدتا با هدف ارائه کردن توجیه اقتصادی یک طرح برای موسسات سرمایه‌گذاری، بانک‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی تهیه می‌شود.

بیزنس پلن در مفهومی گسترده شامل مواردی نظیر توجیه مالی، نظیر توجیه فنی، و توجیه زیست‌محیطی می‌باشد. با این حال، از آن‌جا که بخش عمده‌ای از طرح‌های مدنظر کارآفرینان، قبلا به لحاظ فنی و زیست‌محیطی مورد سنجش قرار گرفته و تایید شده‌اند، بخش توجیه مالی در چنین طرح‌هایی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

اگرچه شرکت سیمرکو به‌عنوان طراح و سازنده ماشین‌آلات و خطوط تولید صنایع غذایی شناخته می‌شود، اما تجربه دو دهه اخیر این شرکت در اجرای کارخانه‌های متعدد، نشان‌دهنده آن بوده که بیشتر کارفرمایان خواستار خدمات کامل جهت راه‌اندازی یک کارخانه می‌باشند. به‌همین دلیل، گروه صنعتی سیمرکو در راستای خدمات اجرای صفر تا صد کارخانه‌های صنایع غذایی و در جهت تسهیل فرآیند راه‌اندازی خط تولید، اقدام به فراهم کردن طرح‌های توجیهی برای کارآفرینان نموده است.

شرکت سیمرکو جهت انجام دقیق بیزینس پلن مطابق با نیازهای کارفرمایان جلسات توجیهی برگزار می‌کند. در این جلسات، شرایط و نیازهای کارفرما مستندسازی شده و براساس آن طرح مورد نظر تهیه می‌شود. ماشین‌آلات مورد نیاز برای اجرای خط تولید پس از پایان این جلسات برآود شده و بر اساس پیش‌فاکتورهایی که با در نظر گرفتن نیازهای مشتری تهیه می‌شود، طرح توجیهی ویژه کارفرما تدوین می‌گردد.

طرح توجیهی ارائه‌شده توسط سیمرکو، شامل مطالعات همه‌جانبه فنی و اقتصادی است که متناسب با شرایط محل مورد نظر جهت احداث کارخانه و همچین با توجه به نیازهای کارفرما جهت راه‌اندازی خط تولید، تهیه و تدوین می‌شود.

لطفا جهت حضور در جلسه توجیهی، ۴۸ ساعت پیش از موعد مورد نظر، با یکی از شماره‌‌های تماس دفتر مرکزی سیمرکو، هماهنگی‌های لازم را به‌عمل آورید.

جلسه توجیهی

فرم‌های گوناگون بیزینس پلن

طرح‌های توجیهی که بسته به سفارش کارآفرینان و توسط یکی از شرکت‌های مورد اعتماد سیمرکو انجام می‌شوند، در قالب بخش‌های زیر ارائه می‌گردند:

طرح‌های تیپ‌بندی شده، بیشتر مورد توجه افرادی خواهد بود که تمایل دارند تا سودآوری کلی یک کسب‌وکار را برآورد نمایند. بیشتر طرح‌هایی که در وب‌سایت‌های مختلف و با قیمت‌های نسبتا ارزان در دسترس هستند، معمولا از این دسته می‌باشند. با این حال، شرکت سیمرکو، سعی برآن داشته تا با بهره‌گیری از تیم‌های حرفه‌ای، طرح‌های تیپی را آماده کند که بیشترین نزدیکی را به واقعیت داشته باشند، به‌طوری‌که تا حدود زیادی بتواند آینده یک کسب‌وکار را تخمین بزند. بخشی از طرح‌های تیپ که توسط سیمرکو تهیه شده‌اند، عبارتند از:

 • طرح توجیهی احداث یک کارخانه رب گوجه‌فرنگی صنعتی
 • طر ح توجیهی تولید رب فله‌ای
 • طرح توجیهی احداث یک واحد کارگاه کوچک رب گوجه‌فرنگی
 • طرح توجیهی خط بسته‌بندی رب گوجه‌فرنگی
 • طرح توجیهی تولید مربا و مارمالاد
 • طرح توجیهی بسته‌بندی عسل
 • طرح توجیهی خط تولید ترشیجات
 • طرح توجیهی احداث کارخانه تن ماهی
 • طرح توجیهی احداث کارخانه کنسرو‌سازی غیر گوشتی
 • طرح توجیهی تولید خیارشور صنعتی
 • طرح توجیهی تولید کنسرو زیتون
 • طرح توجیهی تولید غذای حیوانات خانگی

توصیه کارشناسان سیمرکو جهت تهیه طرح‌های توجیهی

اگرچه استفاده از طرح‌های تیپ‌بندی شده می‌تواند دید نسبتا خوبی از یک کسب‌وکار ارائه دهد، اما همواره توصیه کارشناسان سیمرکو، تهیه طرح‌های اقتصادی به صورت اختصاصی می‌باشد. طرح‌های توجیهی که به‌صورت خاص برای کارفرمایان تهیه می‌شوند، با در نظر گرفتن شرایط منطقه مورد احداث پروژه، تحلیل بازار به‌صورت اختصاصی و همچنین در نظر گرفتن شرایط ویژه کارفرما نظیر دسترسی به مواد اولیه و تسهیلات، برآوردهای دقیق‌تری از یک پروژه را ارائه می‌دهند.

چرا طرح‌های که سیمرکو ارائه می‌دهد قابل اعتماد است؟

حضور بیش از ۲ دهه‌ای سیمرکو در عرصه صنعت و مشارکت در احداث بیش از ۱۱۴ کارخانه داخلی و ۱۸ کارخانه در خارج از کشور باعث شده تا جزئیات فراوانی را در مورد راه‌اندازی انواع خطوط تولید صنایع غذایی در تجربیات خود اندوخته کند. علاوه بر این، سیمرکو ، قادر است نیازهای مختلف کارفرمایان را در قالب بخش‌های متنوعی چون طراحی ماشین‌آلات، تامین قوطی و مواد اولیه، تحلیل بازار و فروش محصول، سامان‌دهی نماید.

پیشنهاد ویژه سیمرکو

طرح‌های توجیهی اختصاصی شامل مطالعات امکان‌سنجی فنی، توجیه اقتصادی، تحلیل بازار و روش‌های فروش را برای کارآفرینانی که قرارداد راه‌اندازی کامل خط تولید را با گروه صنعتی سیمرکو، منقعد نمایند، به‌صورت رایگان و همزمان با طراحی ماشین‌آلات انجام می‌شود.